ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Лекции за родителство кои може да ги научиме од Кејт Мидлтон

Лекции за родителство кои може да ги научиме од Кејт Мидлтон.

Кејт Мидлтон ја отвори душата и најискрено зборуваше за родителството и нејзините деца

Кејт Мидлтон вели дека имала среќно детство и дека сака на своите деца да им даде иста љубов и воспитување како што имале таа и нејзиниот брат и сестра.

„Главно се сеќавам на некои едноставни работи од моето детство, како играње во парк, па затоа се обидувам да бидам на свеж воздух со своите деца што е можно почесто. Животот стана толку бурен, што едноставните работи како гледањето на зајдисонце станаа вистински луксуз “.

И покрај целиот луксуз што го имаме јас и моите деца, најмногу уживам во едноставните работи, и гледам дека и на нив им се допаѓаат “.

Таа вели дека со нетрпение очекува да помине време во природа. „Мислам дека тоа е одлична работа за физичкото и менталното здравје. На тој начин, тие ќе прераснат во силни луѓе кои знаат да ги ценат вистинските вредности “.

„Често си наметнуваме некои обврски, морам да го правам ова или само тоа, и ја забораваме суштината на животот. Се треба да биде едноставно “.

„Има фотографија на која Шарлот мириса сино цвеќе на ливада. Предизвикува вистинска топлина во моето срце, бидејќи е поврза со суштината на моето воспитување. „Поминувајте што е можно повеќе квалитетно време со децата и не грижете се премногу“, заклучи Кејт.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!