ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Хитот „Let It Snow“ Е Напишан Во Средината На Летото 1945 година, Во Најжешкиот Ден

Песната која е исклучително популарна во текот на зимските денови, особено кога паѓа снег, е „Let It Snow“. Познатата песна е напишана уште во 1945 година, а ја напишале текстописците Jule Styne и Sammy Cahn.

Песната „Let It Snow“ најпрво е снимена од Фон Монро, а подоцна и од други музички имиња, како што се Петси Клајн, Мартина МекБрајд, Гарт Брукс, Херб Алперт, Крис Ајзак, групата „The Carpenters“, Џесика Симпсон …

Можеби двете најпознати верзии се оние на Дин Мартин и Френк Синатра .

Иако песната „Let It Snow“ често се поврзува со Божиќ, самата песна не го споменува празникот. Она што е интересно е дека овој хит е напишан, верувале или не, во средината на летото.

– Песната „Let It Snow“ е напишана во најжешкиот ден во годината. Му реков на Jule Styne  : „Зошто да не слеземе на плажа и да се разладиме?“ Тој рече: „Зошто да не останеме тука и да напишеме зимска песна“. – рече текстописецот Семи Кан.

Инаку, официјалното видео за верзијата на Дин Мартин се појави во 2019 година, а на Синатрa во 2020 година.

Вон Монро – „Нека падне снег“:

Дин Мартин – „Нека падне снег“:

Френк Синатра – „Нека падне снег“:

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!