ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Какви типови на личности ги привлекуваат хороскопските знаци

Секој има свој тип на личност која го привлекува. Сите во некого бараме и препознаваме одредени квалитети но некогаш за тоа не сме ни свесни. Според хороскопот, секој знак е типски ориентиран на следниот начин:

Овен

Овенот го превлекуваат типови на личности кои се впечатливи и екстравагантни (пирсинг, тетоважа, висина), односно самоуверени и кои го имаат она арогантно во себе – опуштен став (не ги интересира нечие мислење).

Бик

Биковите градат посебни симпатии кон оние кои имаат меко срце, кои се нежни и чувствителни и кои се грижат за сите живи битија, а воедно на никого не наштетуваат.

Близнаци

Близнаците бараат мрачни, мистериозни, саркастички, и личности кои зрачат со некаква закана и авторитет.

Рак

Раковите ги привлегуваат, топли и милостиви луѓе кои ќе се соживеаат со нивните чувства. Воедно, личностите во овој хороскопски знак се спаруваат со личности кои се често во проблеим и им треба помош.

Лав

Личностите во овој хороскопски знак ги привлекуваат типови со спортски изглед и дух, полни со енергија и авантуристички расположени кои во секој момент се подготвени да ризикуваат.

Девица

Девиците ги привлекуваат огранизирани, успешни и лидери кои знаат сами да превземат иницијатива.

Вага

Личностите во овој хороскопски знак ги привлекуваат уметнички типови, индивидуалци и ексцентрици. Исто така, вагите се слаби на бунтовнички и романтичарски дух и на личности кои се идеалистички ориентирани.

Скорпија

Скорпиите ги привлекуваат расположени, воочливи и гласни личности кои се однесувааат спонтано и кои делуваат секогаш позитивно.

Стрелец

Стрелците ги привлекуваат личности кои се слични на нивниот карактер и тоа личности кои се авантуристички настроени и кои се подготвени да превземат било што во секој моменти. Идеализираната личност на стрелците и опуштена и друштвена.

Јарец

Јарците ги привлекуваат луѓе кои изгледаат како меури од шампањско, односно личности кои опуштено чекорат низ животот. Таквите личности го опуштаат овој хороскопски знак и внесуваат инспирација во неговиот живот.

Водолија

Водолијата обожава интелегентни личности кои се супериорно настроени, а таквиот однос ги предизвикува и мотивира.

Риби

Овој хороскопски знак го привлекуваат личности кои се способни, вешти, интелегентни и емоционално зрели. Тоа им влева сигурност да сметаат секогаш на нив.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!