ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Лидерски способности на секој хороскопски знак!

Секој хороскопски знак го користи она што го има но некој пак сака да го превземе лидеството, а некој не сака ниту да биде лидер ниту да ги следи упатствата на некој друг туку сака самостојно да делува.

Овен

Овните ги поставуваат трендовите и лично ги промовираат, а воедно не се плашат да бидат први во нешто или пак да ризикуваат за да ја нарушат својата репутација. Нивната физичка енергија и возбуда која ја чуствуваат во преземената акција просто плени и за овните може да се каже дека се харизматични и доста инспиративни.

Бик

Биковите се многу прагматични и фокусирани на најбитното. Тие одлично ги упростуваат стварите и ситуацијата што дополнително им овозможува да ги одредет приоритетите и да остават на другите да ги средат деталите. За да ги натераат другите да работат она што е потребно знаат да бидат досадни и напорни и не им е тешко да повикаат на одговорност.

Близнаци

Харизматични и духовити, близнаците секогаш се во состојба да ги поттикнат луѓето со својот шарм и да ги придобијат на своја страна. Тие брзо зборуваат и мислат, секогаш се во тек со сите современи трендови и полни се со креативни идеи. Понекогаш е тешко да бидат следени, односно да им некој парира.

Рак

Грижливите ракови настојуваат да создадат личен и топол амбиент во своето работно опкружување. Тие веруваат дека се се базира на почитување, разбирање и добри односи и многу држат до тоа да ги мотивираат оние со кои тие раководат.

Лав

Лавовите се природни предводници, полни се со ентузијазам, храбри, доста пријатни и популарни. На лавовите им недостасува да бидат сакани и почитувани и доста се добри во делегирање и управување. Имаат многу идеи и храброст да ги спроведат и очекуваат да ги следи некој друг со иста доверба и ентузијазам.

Девица

Девицата по својот карактер е вистински планинар – извидник. Одлично е организирана и опремена за секаква ситуација и има огромен ентузијазам да предводи некого и да се стекне со многу признанија. Ако девицата се најде на чело на тимот тоа ќе биде тимот кој секогаш ќе биде награден со признанија.

Вага

Вагата претставува одличен тимски играч и вистинско богатство во секој тим. Вагите ги сфаќаат туѓите потреби, знаат да го изнесат своето, одлични се во делегирање и лесно донесуваат компромисни решенија. На позицијата на лидер, секогаш ќе постапат праведно и чесно а бидејќи тоа воопшто не е лесно, Вагите ќе ги употребат своите дипломатски способности.

Скорпија

Скорпиите сакаат да се наметнуваат и да победуваат и не ги интересира да бидат учесници туку да бидат лидери и победници. Тие многу паметно ја играат таа игра, буквално како шах. Од потег до потег, кралицата е освоена! Скорпиите како лидери се познати по креирање на корисни сојузи и мудри стратешки потези.

Стрелец

Визионерските стрелци се подговтвени да ризикуваат. Тие така постапуваат во секој сегмент од својот живот и доста се самостални што тоа им овозможува да поминуваат лесно каде што другите пак мораат да се борат со бариери. Стрелецот секогаш има одличен план и во состојба е да собере најразлични следбеници и да ги помири интересите на различните култури.

Јарец

Лидерството на јарецот е строго и беспрекорно. Работната етика е на максимално високо ниво, амбицијата е неуморна и упорноста нема граници. Тие ќе го вложат своето време во развивање и реализација на долгорочни цели, кои во неговиот ум се јасно искристализирани.

Водолија

Водолиите се природни политичари бидејќи се однесуваат пријателски и љубезно, добри се во зближувањето со луѓето и секогаш се популарни. Можат да бидат симпатични на луѓето од најразлични општествени слоеви кои во нив гледаат разбирање за своите потреби и способност да најдат решение. Водолиите се прогресивни и размислуваат за иднината. Не се плашат од промени и превземање на иницијатива во радикални одлучувања.

Риби

Ако рибите мораат да предводат и да раководоат тие најдобро ќе се снајдат во ранливите групи, меѓу децата како и личностите со посебни потреби. Рибите не сакаат и не почитуваат хиерархија, демократски се определени и пречувствителни на сите оние кои се на маргините, кои се запоставени и препуштени сами на себе.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!