ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Љубителите на лалиња се едни од најголемите патници

Љубителите на лалиња се едни од најголемите патници.

Секој цвет е убав само по себе, но не сме сите подеднакво „слаби“ на рози, орхидеи, зумбули, каранфили …

Кога ќе му кажеме на некој кој е нашиот омилен цвет, тој може да открие нешто за нашиот карактер, интереси или навики.

И како што  започна сезоната на лалиња, ајде да видиме што открива таа за своите обожаватели.

Лалиљата сакаат промени, динамичен живот и лесно се прилагодуваат на новите околности.

Покрај тоа, за љубителите на лалиња е точно дека тие се подржувачи на промените, динамиката и постојаните предизвици, бидејќи тие брзо се прилагодуваат на новите околности и секогаш им треба нов предизвик. Инаку им е многу досадно. Фактот дека често ги менуваат местата не значи дека не се лојални во врската и пријателството. Напротив, тие се многу лојални и можете да се потпрете на нив и да побарате помош од нив.

Оние кои ги обожаваат овие цвеќиња се исто така слатки однадвор, чувствителни, внимателени и хумани. Тие сакаат да ги задоволуваат другите и тие на нив, бидејќи лалињата се сметаат за симбол на изобилство и хедонизам. Само да е се „подобро“, за да уживаме.

Понекогаш можат да претераат во нешто, но потоа застануваат и внимателно размислуваат што прават и каде грешат. Сè на сè, убаво е да се биде во нивно друштво.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!