ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Љубовта на баба кон нејзиниот прв внук – најсовршената љубов на светот

Љубовта на баба е една од најискрените, најчистите и најубавите во животот на секое дете.

Кинеска поговорка вели: Најсовршена љубов е љубов на една баба кон нејзиниот прв внук. И тоа е вистина. Иако класичната слика на бабата е променета, тие секогаш ќе заземаат важно место во животот на децата.

Кога го имаат својот прв внук, некои жени сметаат дека ова е почеток на нивната старост. Сепак, првиот контакт со мало дете го исполнува животот и му дава смисла. Бабите тогаш сфаќаат како не само што ги чувале своите деца, туку и доживеале да го видат продолжението на нивната лоза.

Бабите се обидуваат да бидат поддршка и помош во животот на малку нов човек.

Имајте на ум дека бабите денес водат активен живот и многумина сè уште работат, покрај другите улоги што ги имаат во животот.

Кога жената ќе ја достигне оваа фаза, односот помеѓу мајката и ќерката се подобрува. Стануваат пријатели, подготвени да споделат искуства.

Треба да се напомене дека бабите играат важна улога во животот на нивните внуци, бидејќи тие се голема емоционална поддршка. Затоа родителите треба да ги признаат своите напори и да бидат повнимателни кон постарата генерација. Треба да им го всади тоа и на своите деца.

Бабите сакаат да ја придобијат љубовта кон своите внуци и да им посветат што повеќе време на нив. Тие се полни со нежност, но се обидуваат да најдат рамнотежа помеѓу поврзаноста и слободата, без да ја изгубат својата магична улога.

Кои се најубавите спомени од баба?

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!