ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Љубовен хороскоп за септември

Љубовен хороскоп за септември.

Љубовното поле ќе биде особено изразено за многу знаци на Зодијакот во септември и ќе биде полно со подеми и падови. Романтичните изненадувања ќе се менуваат со конфликтни ситуации. Откријте што го очекува вашиот знак овој месец.

ОВЕН

Венера и Марс во септември ќе инспирираат силни чувства, неверојатен шарм и среќа во љубовта за Овен! Од друга страна, Јупитер и Сатурн ќе ги засилат емоциите и ќе помогнат да се зајакнат постојните врски, но и ќе се создаде можност за нови романтични познанства. Ги имате сите предуслови за да започнете убава романса или, ако веќе сте во врска, подигнете ја на повисоко ниво.

БИК

Социјалниот и професионалниот живот на Бик му одзема премногу енергија. Добро е што Венера го поддржува во љубовта, нагласувајќи го нивниот шарм и привлечност. Искористете ја оваа енергија за да ја подобрите моменталната врска. Можете лесно да комуницирате и да ги споделите вашите желби со вашата сакана.

БЛИЗНАЦИ

Подобро е близнаците да не ја ставаат работата над семејството. Во првите две недели од септември, Меркур и Венера ќе бидат во третина, што гарантира леснотија на комуникација, шарм и добро расположение. Сепак, бидете внимателни: избегнувајте манипулации, искажете ги своите чувства отворено и не бидете премногу зафатени. Септември ќе ве израдува со пријатни љубовни настани.

РАК

Венера ќе им помогне на Раковите да ја вратат хармонијата во куќата, а исто така ќе биде погодна за романтични состаноци. Точно, поради влијанието на Сатурн, не сите желби ќе се исполнат брзо. Бидете внимателни во комуникацијата – некои од вашите зборови може да бидат погрешно протолкувани. Септември е совршено време за подобрување на односите со партнерот – искористете добра енергија и бидете трпеливи.

ЛАВ

Некои претставници на овој хороскопски знак ќе се соочат со тежок избор – да ја прекинат врската или да ја продолжат љубовната авантура. Венера ќе помогне да се намали емоционалниот стрес, а комуникацијата значително ќе се подобри кон крајот на септември. Избегнувајте манипулација и добро размислете пред да донесете големи одлуки.

ДЕВИЦА

Девиците ќе имаат повеќе слободно време. Користете го за да ја подобрите ситуацијата, вклучително и во вашиот приватен живот. Не наметнувајте ги вашите ставови на вашиот партнер и обидете се да ја потиснете неговата волја. Наместо тоа, застанете и размислете дали на вашата врска и треба повеќе романтика, разговор и нежност. Септември е совршен за вас и вашиот партнер повторно да се откриете.

ВАГА

Сатурн ќе ве потсети да се смирите и подобро да ја разберете вашата романтична врска, не фокусирајќи се на емоциите, туку на чиста причина. Потпрете се на планетата на љубовта Венера за да ги остварите вашите желби – постојат добри предуслови за подобрување на семејните односи. Очекувајте многу добри вести во септември.

ШКОРПИЈА

Првиот месец од есента ќе им даде можност на Шкорпиите да запознаат нова љубов или да ги зајакнат постојните врски. Ако има какви било проблеми, обидете се да не драматизирате или обидете се да манипулирате со вашиот партнер. Размислете добро пред да донесете голема одлука, без разлика дали размислувате за нова врска или за раскинување на постоечката.

СТРЕЛЕЦ

За Стрелецот, септември ќе биде месецот во кој тој ќе одлучи кои односи треба да ги подобри, а кои треба да се прекинат за да не станат подлабоко во контакт со токсични луѓе. Здравиот разум, а не емоциите, е вашиот најдобар водич. Вездите советуваат да не брзаат со решенија, особено во конфликтни ситуации.

ЈАРЕЦ

За Јарците, септември дефинитивно не е најдобро време за откривање љубовни врски. Може да има недоразбирања или тензии. Подобро е да почекате барем до средината на месецот, кога Венера ќе ја подобри својата енергија и ќе ви отвори повеќе можности. Сонцето, Нептун и Плутон, исто така, ќе помогнат да се случат посакуваните промени на loveубовниот план. Бидете трпеливи, бидејќи доаѓаат добри вести.

ВОДОЛИЈА

Постои голема можност семејството на некој начин да влијае на љубовниот живот на Водолија. Не му давајте шанса на стресот да ја прекине романтичната врска и не барајте премногу од вашиот партнер. Избегнувајте негативни мисли и емоции, уживајте во романтика и љубов.

РИБА

Некои аспекти од минатото силно влијаат на Рибите кои се чувствуваат повеќе разочарани отколку задоволни од љубовното поле. Време е да учиме од минатите љубовни приказни за да ја направиме сегашноста посреќна и посреќна. Ако започнувате нова врска, одвојте време. Дајте си време да ја запознаете подобро другата личност и да разберете дали ги делите истите вредности или не.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!