ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Луѓето родени во овие три хороскопски знаци имаат фобија од љубов

Луѓето родени во овие три хороскопски знаци имаат фобија од љубов.

  • Потребна е голема храброст да се отворите пред некого и да дозволите да бидете ранливи.
  • Ова е особено тешко за луѓето кои едноставно се плашат од љубов.
  • Ако сте родени во еден од овие три хороскопски знаци, имате фобија од љубов.

За некои, нема ништо подобро од вљубување до ушите. Во вашата глава се раѓа романтична идеја дека ќе го поминете остатокот од животот со одредена личност , па не бегате од отвореноста за вашите длабоки чувства од самиот почеток.

Сепак, многу е различно за оние кои имаат проблеми да ја покажат својата ранлива страна и да се отворат пред некого. Додадено на ова е стравот од отфрлање и скршено срце. Затоа, според хороскопот, многу е тешко да се заубите во следниве хороскопски знаци…

Лав

Луѓето родени во знакот Лав веруваат во само една личност: самите себе. Иако се сметаат за самоуверени и немаат проблем да запознаат нови луѓе, припадниците на овој хороскопски знак често отстапуваат кога чувствата стапуваат во игра. Стравот од злоупотреба на доверба и скршено срце е преголем, поради што тие можат да ја потиснат својата фобија од љубов само со личност која им дава голема сигурност и покажува голема посветеност.

Девица

Што ако тој или таа се уште се сеќава на другите? Што ако неговите чувства не се доволно силни? Аналитичка девица стои на патот да се заљуби. Ги игра сите сценарија во главата, што за жал ја спречува да го слуша нејзиното срце. Плашејќи се дека другите ќе си поигруваат со нејзините чувства, девицата гради заштитен ѕид околу себе што може да го урне само особено искрена и духовна личност.

Стрелец

Потребно е само малку флертување и авантуристички опуштените стрелци веднаш се „ловат“. Но, за жал, одеднаш станува сериозно! Кога ќе сфатат дека развиваат чувства кон некого, се појавува нивната страшна страна, и честопати следува повлекување. Стрелците можат да се ослободат од своите фобии на љубов само ако потенцијалниот партнер е толку неформален и опуштен што со него се чувствува крајно безгрижно и слободно. Ова го отстранува стравот на стрелецот од врската и тој не мора да се плаши за својата слобода.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!