ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Лузните од акни може да се отстранат само со овие ЧЕТИРИ МЕТОДИ

Лузните од акни може да се отстранат само со овие ЧЕТИРИ МЕТОДИ.

Акните на лицето создаваат трајни лузни, кои можат да бидат екстремно длабоки и нивното решение бара многу време и внимание, но и правилни адреси на кои можеме да се обратиме за решение на овој проблем.

Верувале или не, Интернетот не може да ја замени стручната помош за овој проблем…

За да избегнете долга и тешка борба со лузни и дамки на кожата на лицето, ви донесуваме четири златни правила за спречување на лузни и дамки од акни.

1. Дерматолог

Верувале или не, Интернетот не може да ја замени стручната помош, па затоа, ако никој од советите не ви помогне на долг рок, посетете дерматолог за да се консултирате со експерт и да најдете решение за непријатни траги на кожата.

2. Хидратација

Хидратацијата овозможува подобро заздравување на кожата, а особено е неопходна ако користите пудра секој ден.

3. Крем со заштитен фактор

Проблемот што УВА и УВБ сончевите зраци и го предизвикуваат на нашата кожа е голем и неповратен, а единствениот начин да се заштитиме од овие штетни ефекти е редовно да нанесуваме производи со висок заштитен фактор. Меѓу другото, редовната примена на креми со висок заштитен фактор ќе спречи формирање на темни дамки на кожата и ќе ја зголеми видливоста на лузните предизвикани од штетното сончево зрачење.

4. Нежен пилинг

Изберете нежни производи за вашата рутина за чистење на лицето бидејќи секој агресивен производ ќе го влоши воспалението и ќе остави лузни или дамки на кожата.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!