ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ ?! Мачките ja чувствуваат болестa на сопственикот

Уште еден доказ дека мачките се магични суштества

Дали сте забележале дека мачките се секогаш мирни и тивки? Работата е во тоа што тие се во трајно медитативна состојба.

Бидејќи мозокот на мачката е во постојана смиреност, ова животно може да ja „мириса“ на болеста на неговиот сопственик.

Нашето тело постојано се менува. Дишеме, крвта минува низ вените, а хормоните постојано се произведуваат во организмот. Ако не ја наруши нормалната работа на телото, се ослободува супстанца што мачката ја регистрира веднаш. Поради тоа, се верува дека мачките чувствуваат присуство на болеста кај нивните сопственици.

Сега, сопствениците на мачки веројатно ќе речат дека тоа е невозможно затоа што мачките не реагираат дури и кога ќе бидат повикани, а камоли нешто друго. Но, мора да знаете дека мачките не се кучиња, и тие прават што сакаат.

Ако имате грип или настинка, мачката ќе биде покрај вас постојано. Веројатно ќе помислите дека вашето домашно милениче покажува ваква љубов, но мачката едноставно ја користи вашата топлина.

Постојат луѓе кои тврдат дека мачките им помогнале да откријат рак. Во моментов нема истражување што може да го потврди ова, но еден човек од Канада зборуваше за тоа како мачка му помогнала да открие рак на белите дробови. Со денови таа барала да легне на неговите гради.

Ена од Тенеси решила да оди на преглед бидејќи нејзината мачка постојано спиела на нејзините гради. Подоцна се покажа дека има рак на дојка.

Без разлика дали верувате во овие приказни или не, верувајте дека мачките се многу интелигентни животни – никој не може да го негира тоа.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!