ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Маслиново масло – спас за оштетена коса

Пробавте сè, скапи третмани, маски, но косата сè уште ви е сува и распукана? Побарајте спас во маслиново масло што ќе ја регенерира вашата коса.

Овој третман на коса, што можете да го направите во свој дом, без голема сума пари, ќе ја направи вашата коса поздрава, помека и почиста. Маслиновото масло ја храни и ја подобрува јачината и еластичноста на косата. Овој едноставен третман ќе го подобри вашето здравје и ќе го намали стресот.

Сè што ви треба:

  • ½ чаши маслиново масло (доволно за два третмани)
  • 5 капки есенцијално масло од темјан (или кое било друго посакувано)
  • Пластична кеса што може да се смести на вашата глава

Постапка 

Ставете го маслиновото масло во тегла, додајте ги есенцијалните масла, затворете ја теглата и добро протресете за да ги ослободите сите својства на маслото. Теглата оставете ја да стои на темно и ладно место 24 часа и протресете ја уште еднаш пред употреба.

Влажнете ја косата со топла вода, а потоа загрејте една лажица масло помеѓу дланките и масирајте ги скалпот и косата, повторете ја постапката додека целиот скалп не се извалка со ова масло. На крај, нанесете го маслото до краевите на косата, спакувајте ја косата во пластична кеса и оставете ја најмалку половина час.

Потоа измијте ја косата со шампон како и обично. Ние ви ветуваме дека резултатот ќе биде повеќе од одличен.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!