ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Масло од оваа билка прави чуда за трепките и веѓите!

Масло од оваа билка прави чуда за трепките и веѓите!

Одамна е познато дека рицинусовото масло прави чуда за нашето лице.

Рицинусово масло се добива од семето на растението рицинус.

Покрај хидрирање на кожата, рицинусовото масло содржи минерали и витамини А, Ц, Б6 кои ги негуваат и зајакнуваат трепките и веѓите. Содржи рицинолеинска киселина која сочинува околу 90 проценти од ова масло. Оваа масна киселина е одлична за трепки, веѓи и коса.

Најдобри резултати ќе добиете ако го оставите преку ноќ на веѓите и трепките.

Масло за трепки

Пред спиење, добро исчистете го лицето, особено областа околу очите.

Нанесете ладно цедено рицинусово масло. Започнете од делот на очниот капак од каде започнуваат трепките и нанесете го во тенок слој, по целата должина на трепки За да го направите ова, можете да користите четка за маскара што повеќе не ви е потребна и што темелно сте ја измиле.

Ноќта поминете ја со масло на трепки, а утрото добро промијте го лицето. Повторувајте ја оваа постапка редовно и ќе бидете воодушевени од резултатите.

Масло за веѓи

Постапката е иста како и за трепките. Исчистете го лицето, исушете го добро и нанесете рицинусово масло по целата должина на веѓите (повторно користете четка за маскара). Во текот на ноќта со масло и темелно исплакнете наутро. Повторете ја оваа постапка најмалку 3-4 пати неделно.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!