ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Маж со или без брада? Еве што одговорија 100% од жени

Маж со или без брада? Еве што одговорија 100% од жени.

Истражувањето во кое жените одлучија каков маж ги привлекува, покажа дека брадата игра голема улога во изборот на партнер.

Имено, се покажа дека густите влакна на лицето носат со себе голема доза мажественост, а тоа го сакаат жените.

Богата брада ја комплетира линијата на мажественост, го менува обликот на лицето на момчето и со тоа го прави уште попривлечен бидејќи, реално, на никој не му се допаѓа маж кој е премногу женствен, но ниту премногу мажествен.

Додаток на таа идеја е фактот дека брадата е поврзана со тестостерон, што укажува на зрелост. Сите овие се делови од рецепт за маж со кој едноставно ќе уживате во врската.

Таа може да маскира машко лице што може да го игнорирате.

Студија направена пред неколку години покажа дека од 8520 жени, 8520 жени (затоа, сите жени) претпочитаат да избираат мажи со брада кога ќе им бидат претставени фотографии од мажи со и без брада.

Мажите со густа брада се сметаа за материјал за брак, додека мажите со мазни вилици мазни како бебе се сметаа за материјал за изборна врска.

Се разбира, кога велиме маж со брада, не мислиме на неуредна и запоставена, туку кога станува збор за маж што ја носи брадата како дел од стилот, односно се грижи за фризурата на лицето, особено кога станува збор за хигиена и стилизирање.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!