ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Мажите Откриваат Зошто Жените Се Попривлечни За Нив Кога Ќе Станат Мајки

Многу жени се пресреќни по раѓањето на детето, но повеќето од нив се борат и со последиците што бременоста ги оставила на нивното тело. Стриите и неколку вишок килограми прават да се чувствуваат помалку убаво и непривлечно. Сепак, нивните партнери не мислат така.

Според медиумите, истражувањето покажало дека многу мажи сметаат дека нивните жени се уште попривлечни откако ќе добијат дете, а откриле и зошто е тоа така.

Раѓањето на детето е најнесебичното дело што една жена може да го изврши. Тоа е голема емоционална и физичка жртва, а по раѓањето на детето, одговорноста на жената се зголемува.

Дури и со бебе на кое му треба внимание 24 часа на ден, жените секогаш наоѓаат време да се грижат за своите сопрузи. Тие секогаш стојат покрај своите партнери и подготвени се да ги поддржат низ сите подеми и падови што им ги носи животот.

Ново бебе менува сè, особено односот на партнерот. Ова искуство создава уште подлабоки чувства, поголема љубов и посебна врска што ја приближува двојката.

И, конечно, жените на сопрузите им го даваат најскапоцениот подарок – семејство. Мажите им се бесконечно благодарни за тоа.

 

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!