ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Мажите цветаат покрај жените кои ги имаат овие 3 особини

Мажите цветаат покрај жените кои ги имаат овие 3 особини.

Мажите често им се жалат на своите жени дека се лошо расположени и пргави и забораваат дека токму тие треба да ги израдуваат своите жени.

Многумина од нив сметаат дека е доволно да заработат доволно пари за да обезбедат на своето семејство сè што им треба, и забораваат да и дадат најважно на својата жена, љубов и внимание.

Да, мажите можат да цветаат покрај својата сопруга, но само ако успеат да ги разбудат следниве квалитети во неа.

1. Прилагодлив карактер карактер

Секој маж би сакал да има жена со лесен карактер (особини) покрај себе. Ова не значи дека жената треба да биде попустлива, но дека е лесно да се разговара со неа и да се најде компромис. Ако мажот сака ваква жена до него, тој самиот треба да се однесува така.
На никој не му требаат секојдневни конфликти и расправии за ситници и тоа само ќе ја направи жената незадоволна и лоша.

2. Способност да преземе одговорност за животот

На секој маж му треба одговорна жена која е во состојба да преземе одговорност за својот живот и животот на нејзиното семејство.
Theената е таа што најмногу се грижи за семејството и мажот не треба да се меша, што често прават многу мажи.

3. Способност да ви донесе радост во живот

Вистинска жена е во состојба да донесе радост во животот и да го направи животот интересен и среќен. Таа работи спонтано и со леснотија.

Сепак, за да и парира на ваква жена, мажот мора да се откаже од барањето за вечна доминација. Ако сака неговата сопруга да го направи среќен, тој исто така мора да се обиде да ја направи среќна. Среќна и задоволна жена значи среќен брак, па разбудете го најдоброто во неа и ќе уживате во среќен заеднички живот.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!