ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

МЕД И ЦИМЕТ: Идеална Комбинација Во Борбата Против Болести

Мешавина од мед и цимет навистина ги лекува скоро сите болести.

Научниците потврдуваат дека медот е многу ефикасен во лекувањето на многу болести, а во комбинација со цимет станува смртоносно оружје против вируси, висок холестерол и шеќер и други непријатели на нашето здравје.

Срцева болест

Направете мешавина од мед и цимет во прав. Намачкајте ја на леб наместо мармелад и редовно јадете го за појадок. Ова ќе го намали нивото на холестерол во артериите и ќе спречи срцев удар.

Артритис

Во чаша топла вода, измешајте две големи лажици мед и една лажичка цимет во прав. Пијте го наутро и навечер. Со редовно консумирање, може да помогне во лекување дури и на хроничен артритис.

Инфекции на жолчното кесе

Измешајте две големи лажици цимет во прав и една лажичка мед во чаша млака вода. Пијте го секој ден. Ова ќе ги убие микробите во жолчното кесе.

Холестерол

Измешајте две лажици мед и три лажички цимет во голема чаша чај. Кога ќе го испиете, нивото на холестерол ќе се намали за 10% во рок од два часа.

Настинка

Ако страдате од настинка, земете една лажица мед со една четвртина лажица цимет. Конзумирајте три дена по ред. Ова ќе ја реши студот, хроничната кашлица и застојот на синусите.

Болки во стомакот

Медот во комбинација со цимет ќе ја излечи болка во стомакот. Земете го редовно за да ги искорените чиревите на желудникот.

” Секојдневнo конзумирање на мед и цимет во прав го зајакнува имунитетот и го штити организмот од бактерии и вируси. “

Грип

Шпанските лекари открија дека медот содржи природни состојки кои ги уништуваат вирусите и штитат од грип.

Тежина

Сварете мед и цимет во прав во чаша со вода. Пијте го секое утро на празен стомак – половина час пред појадок. Со редовно конзумирање, тоа ќе им помогне на дебелите луѓе да ослабат.

Лош здив

Жителите на Јужна Америка ја исплакнуваат устата секое утро со топла вода, измешана со една лажичка мед и цимет. Ова им помага да го одржат својот здив свеж во текот на денот.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!