ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Меган и Хари го постигнаа првиот договор со Нетфликс

Меган и Хари го постигнаа првиот договор со Нетфликс.

Принцот Хари и Меган Маркл го постигнаа својот прв договор со Нетфликс – документарен филм за Игрите Инвиктус , меѓународен спортски настан на кој учествуваат ветерани и активни дежурни војници кои се повредени на должност и сега имаат некаков хендикеп.

Нивната продукциска куќа Архвел ќе го снима „Срцето на инвиктус“(Heart of Invictus), документарец од кој режисери ќе бидат Орландо фон Ајнсидел Џоана Натасегара.

Принцот Хари учествуваше во основањето на Heart of Invictus, кои започнаа во 2014 година. Филмот ќе следи група натпреварувачи од целиот свет, кои сите претрпеа сериозна повреда на должност, на пат кон Хаг, каде што следните игри ќе се одржат во 2022 година.

Тие ќе бидат прикажани додека тренираат и ги откриваат своите приказни, трауми и надежи. Серијата ќе ги следи и организаторите на Игрите Инвиктус, одложени за следната пролет.

Филмот доаѓа шест месеци откако војводата и војвотката од Сасекс потпишаа повеќемилионски договор со Нетфликс . Хари исто така ќе се појави пред камерата, а исто така ќе биде извршен продуцент на серијата, заедно со Фондацијата Инвиктус.

– Од првите игри  во 2014 година, сфативме дека секој натпреварувач може да придонесе за овој мозаик на одлучност и сила на свој единствен начин. Многу сум возбуден од овој проект – рече Хари.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!