ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Модни заповеди на Викторија Бекам кои треба да ги знаете

Модни заповеди на Викторија Бекам кои треба да ги знаете.

Кога таа зборува, ние слушаме

Кога велиме добар стил, нашата прва асоцијација е Викторија Бекам . Таа успеа да изгради вистинска модна империја, а жените ширум светот ги копираат нејзините стајлинзи.

Тој е љубител на минималистички и намален стил, па вложува пари во класични парчиња што ќе може да ги носи со години. Таа не ги следи трендовите слепо, но носи само она што и се допаѓа.

Таа ги следи истите правила со години и секогаш ги има овие парчиња во гардеробата. Таа вели дека тие се клучот за секој добар стил.

Квалитетно палто

Поранешната Спајсица секогаш има добро скроена јакна во нејзината гардероба и ја носи во бројни прилики, деловни и неформални. Ова не е ни чудо затоа што е основно парче што оди со апсолутно сè во гардеробата.

Бела кошула

Ова модно парче е безвременска класика што Викторија често ја носи со црни панталони или фармерки со потпетици.

Кожни панталони

Ова парче не е лесно да се комбинира, но таа го носи со многу стил. Важно е само дека остатокот од стајлингот е намален и нема грешки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)

Класични фармерки

Добрите фармерки се одлична модна инвестиција, а Викторија претпочита да бира модели со пошироки ногавици. Во комбинација со бела маица или кошула, тие се полн погодок.

Бела маица

Ако сте љубител на намален стил како Викторија, добро е да знаете дека белата или црната класична маичка игра клучна улога во многу стајлинзи. Овој модел е инвестиција која апсолутно ќе ви се исплати.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!