Модни заповеди на Викторија Бекам кои треба да ги знаете

Слични

Откријте ги природните масла кои најдобро делуваат на нашата коса

Откријте ги природните масла кои најдобро делуваат на нашата...

Како може вашата коса секогаш да мириса убаво?

Како може вашата коса секогаш да мириса убаво? Нема ништо...

3-те најчести грешки кои предизвикуваат брчки околу очите

3-те најчести грешки кои предизвикуваат брчки околу очите. Грешките што...

6 намирници кои ќе го забрзаат растот на косата

6 намирници кои ќе го забрзаат растот на косата. Секоја...

5 дневни навики за спречување на сува кожа

5 дневни навики за спречување на сува кожа. Ја подобруваме...

Сподели

Модни заповеди на Викторија Бекам кои треба да ги знаете.

Кога таа зборува, ние слушаме

Кога велиме добар стил, нашата прва асоцијација е Викторија Бекам . Таа успеа да изгради вистинска модна империја, а жените ширум светот ги копираат нејзините стајлинзи.

Тој е љубител на минималистички и намален стил, па вложува пари во класични парчиња што ќе може да ги носи со години. Таа не ги следи трендовите слепо, но носи само она што и се допаѓа.

Таа ги следи истите правила со години и секогаш ги има овие парчиња во гардеробата. Таа вели дека тие се клучот за секој добар стил.

Квалитетно палто

Поранешната Спајсица секогаш има добро скроена јакна во нејзината гардероба и ја носи во бројни прилики, деловни и неформални. Ова не е ни чудо затоа што е основно парче што оди со апсолутно сè во гардеробата.

Бела кошула

Ова модно парче е безвременска класика што Викторија често ја носи со црни панталони или фармерки со потпетици.

Кожни панталони

Ова парче не е лесно да се комбинира, но таа го носи со многу стил. Важно е само дека остатокот од стајлингот е намален и нема грешки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)

Класични фармерки

Добрите фармерки се одлична модна инвестиција, а Викторија претпочита да бира модели со пошироки ногавици. Во комбинација со бела маица или кошула, тие се полн погодок.

Бела маица

Ако сте љубител на намален стил како Викторија, добро е да знаете дека белата или црната класична маичка игра клучна улога во многу стајлинзи. Овој модел е инвестиција која апсолутно ќе ви се исплати.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)

error: Content is protected !!