Сека Алексиќ И Вељко Пиљкиќ Уживаат На Златибор (ФОТО)

Слични

Кога ќе се родиш на ист ден со големиот Моцарт!

Да, насловот кажува сè, за оние што веруваат во...

Запознајте ја културата: Најбизарните и најсмешните закони во светот

Запознајте ја културата: Најбизарните и најсмешните закони во светот. Запознајте...

Прв лет во историјата: ХЕЛИКОПТЕР слета на Црвената планета

Прв лет во историјата: ХЕЛИКОПТЕР слета на Црвената планета. Хеликоптер...

Провокативните фотографии на Синди Крафорд го воодушевија светот

Провокативните фотографии на Синди Крафорд го воодушевија светот. Една од...

Сподели

Откако ги прослави новогодишните и божиќните празници во друштво на сопругот Вељко Пиљкиќ и синовите Јаков и Јован во нејзиниот дом во Стара Пазова, популарната пејачка Сека Алексиќ реши да замине на годишен одмор.

Фолк ѕвездата денес им се пофали на своите следбеници на социјалната мрежа Инстаграм со зимската магија во која ужива на Златибор.

Имено, атрактивната музичка ѕвездата позираше на снегот со насмевка, совршено стилизирана.

– Време е за снег. Зима, зима, па што е … – напиша пејачката која очигледно ужива во својот одмор.

Seka Aleksic

Нешто подоцна, Алексиќ сподели и фотографија од планинарската куќа додека се одмара во прегратките на нејзиниот сопруг.

Seka Aleksić soprug

error: Content is protected !!