ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Надеж, храброст, љубов или емпатија: Изберете знак од сликата и откријте каква енергија зрачите

Изберете карактер од сликата и откријте кои се вашите „вибрации“, односно со каква енергија зрачите.

Без разлика дали сте свесни за тоа или не, секој зрачи со одредена енергија, и овој тест за личност може да го „опише“ вашиот.

Честопати зборуваме за луѓе кои се расположени за „зрачење“ или „сјај“, а нашите најблиски често ги опишуваме со зборовите „има пријатна енергија“.

Со овој текст можете да откриете какви „вибрации“ ширите.

Изберете една слика на Јин Јанг и откријте како другите ве гледаат.

Прва слика: Надеж, среќа и хумор

Вие сте извор на светлина во овој мрачен свет. На светот му требаат позитивни луѓе како тебе.

Другите секогаш можат да сметаат на вашата помош и вие никогаш не би ги изневериле пријателите.

Вие сте извонредна индивидуа и тоа е очигледно за секој што ве познава.

Втора слика: Храброст, љубезност и мир

На луѓето им ја покажувате нивната внатрешна сила кога им е најпотребна. Во секоја ситуација имате самодоверба и бидете смирени, без оглед колку се стресни околностите.

Ретко бегате од предизвици, а пријателите и најблиските ве ценат и секогаш ви го чуваат грбот.

Конфликтите обично се решаваат со суптилен шарм.

Трета слика: Љубов, нежност и радост

Каде и да одите, носите љубов со вас, а луѓето тоа го забележуваат.

Вашата нежна насмевка е како сончев зрак – дури и за оние кои не ве познаваат.

Сосема странци се исто толку благодарни за вашите позитивни вибрации како и вашите најблиски пријатели.

Четврта слика: Софистицираност, убавина и емпатија

Можете да видите убавина во сè, дури и кога другите не можат. Вие покажувате сочувство и емпатија кон секого и затоа пријателите страшно ве почитуваат.

Вечноста можете да ја поминете под ѕвездите, загледана во полна месечина, во целосна хармонија со универзумот.

Луѓето гравитираат кон вас затоа што сте тивок набудувач и обично имате одличен совет за секого.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!