Најдобри новогодишни честитки и пораки

Слични

6 совети како да станете утрински тип (дури и во зима)

6 совети како да станете утрински тип (дури и...

Три вештини кои треба да ги совладате пред Нова година

Три вештини кои треба да ги совладате пред Нова...

Како да се заштитите од навредите на другите луѓе?

Како да се заштитите од навредите на другите луѓе? Како...

5 причини за емоционални испади

5 причини за емоционални испади. Повеќето луѓе, вклучувајќи ја и...

Сподели

Најдобри новогодишни честитки и пораки.

Расположите ги вашите најблиски со една од смешните и духовити новогодишни честитки!

  1. Нека вашите грижи траат колку и вашите новогодишни одлуки! Среќна Нова година!

2. Ви посакувам да имате: прекрасен понеделник, вљубен вторник, среќна среда, прекрасен четврток, одличен петок, супер сабота и мирна недела. Среќна Нова година!

3. Пред да зајде сонцето, пред да пропаднат спомените и … пред да пукне мрежата, ви посакувам најдобра нова година!

4. Во овие мали часови кога 2022 е на врата и се бројат сите последни минути, моите мисли се со вас. Многу среќа, љубов и мир, Среќна Нова Година на сите!

5. Ви посакувам убавина во јануари, љубов во февруари, мир во март, безгрижност во април, забава во мај, уживање од јуни до ноември, среќа во декември. Накратко, ви посакувам среќна и убава 2022 година!

6. Имаше многу моменти минатата година кога те изнервирав, те налутив и те мачев…само да ти кажам дека истото планирам да го направам и во 2022. Среќна Нова Година!

7. Кога часовникот ќе застане среде ноќ, нема да можам да ви подадам рака затоа што ќе ја напишам оваа порака: да ви посакам среќна Нова Година!

8. Сакам новата 2022 година да ви донесе дванаесет месеци среќа, 52 недели забава, 365 дена успех, 8.760 часа добро здравје, 52.600 минути среќа, 3.153.600 секунди задоволство и … тоа е сè!

9. Се што ви создава болка и омраза нека ви донесе старата година, а Новата година да ви донесе многу љубов, среќа и убави соништа.

10. Во 2022 Бог ви ставил 365 дена полни со љубов, среќа, здравје и благослови… затоа уживајте да ги поминете! Среќна Нова година!

11. Многу радост, насмевки и среќа и нека ви се исполни секоја желба, насмевката никогаш да не го напушти вашето лице. Ова не се сите желби на вашиот пријател. Колку желби имам оваа листа не би ги собрало, затоа среќна 2022 година мое срце мало.

12. Погледнете го календарот – деновите минуваат, а ми се чини дека е исто како лани. Не е исто, годината е нова, па нека ви донесе безброј најубави соништа.

13. Додека ја читате оваа порака и ја чекате Новата година, прифатете ја желбата од моето срце, пречекајте ја со радост. Нека вашиот живот е полн со среќа и соништа, нека ви е Нова среќна годината.

14. СРЕЌНА НОВА ГОДИНА! На подарок ви испраќам ЉУБОВ спакувана во ИСКРЕНОСТ, со поклон од убави ЖЕЛБИ. Нека ви дава СРЕЌА и СИГУРНОСТ до крајот на вашиот живот. СРЕЌНА НОВА ГОДИНА!

15. Ти праќам стихови завиткани во снег и добрина, ти испраќам најубави желби во оваа ноќ облеана во убавина, среќна новогодишна ноќ, а среќата и радоста сами ќе си дојдат.

16. Ќе ја отвориме книгата. Првата страница ќе биде празна. Текстот ќе го напишеме сами. Книгата се вика „Можности“, а првото поглавје е „Нова година“. Се најдобро!

17. Додека ја читате оваа честитка и ја чекате новата година, прифатете ја желбата од моето срце и пречекајте ја со радост. Нека животот ви е полн со среќа и соништа и нека ви е среќна Нова Година.

18. Секогаш војувај со своите маани, а во мир со ближните. И станете подобар човек секој ден. Среќна Нова година!

error: Content is protected !!