ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Најголемите грешки кои се причина за озборувањата дека сте лоши во секс

Сексуалниот однос не е сцена од порнографски филмови и нема многу врска со тоа. Тогаш не е ни чудо што некои мажи имитираат фрази и движења од такви сцени, што може да предизвика голема непријатност кај жените,

1. Нагло “дупчење” со “бургијата”

Ако гениталиите на мажот одеднаш наидат на женските и имитираат операција за дупчење, тој веројатно нема многу искуство во спалната соба, вели Клер Каванах и коавтор на „Моргазам: Водич за Moregasm: Babeland’s Guide to Mind-Blowing Sex“. Тие можат да брзаат затоа што се плашат да не изгубат ерекција или оргазам премногу брзо. Дефинитивно се препорачува побавен ритам, што ќе и донесе повеќе задоволство на жената, додава сексологот.

2. Избегнување на клиторисот

Иако клиторисот често се нарекува волшебно копче, некои мажи го избегнуваат при сексуални односи. Подарете на вашиот партнер краток водич за клиторисот или откријте кои допири најмногу ви одговараат. На мажот треба да му се покаже вратата ако ја избегнува бидејќи очигледно не го интересираат женските задоволства во спалната соба, предупредува Клер Кавана.

3. Фалење со големината на пенисот

Жената ќе се олади од партнерот кој за време на сексуален однос изјавува дека има огромен пенис и очекува таа да го потврди тоа. Овој вид на човек е арогантен или го компензира недостатокот на самодоверба предизвикана од големината на неговите гениталии. Ако сè уште сте заинтересирани за него, најдобро е да го смирите и да признаете дека неговата големина е совршена за вас, а потоа сериозно да разговарате со него, советува сексолог.

4. Инсистирање на оргазам

Некои жени не можат да доживеат оргазам секој пат кога имаат секс. Иако вреди да се постигне оваа цел, не е во ред да се изврши притисок врз вашиот партнер, и тој ќе биде особено слабо прифатен ако го прашаат гласно зошто сè уште не ја постигнал.
На многу жени им е потребна стимулација на клиторисот за да постигнат оргазам. Ако вообичаените техники не ги донесат посакуваните резултати, може да вклучите вибратор или слична играчка во спалната соба со претходен аранжман, предлага авторот.

5. Посегнување по мобилен телефон секунда по кулминацијата
Жените се жалат на мажите кои се свртуваат и заспиваат во кревет веднаш откако достигнале оргазам, но денес се повеќе луѓе посегнуваат по мобилниот телефон после сексот за да проверат што има ново на социјалните мрежи. Најдобро би било да ги исфрлите мобилните телефони од спалната соба и на тој начин да спречите такви ситуации што можат да ги повредат чувствата на жените. Посегнувањето по телефон е прифатливо само во итни случаи, заклучува д-р Кавана.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!