ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Најкорисните апликации што може да ги употребуваме

Најкорисните апликации што може да ги употребуваме.

Добро, време е да си го признаеме тоа. Мобилниот телефон стана еден вид „трета рака“, тој е секогаш со нас и чуваме сè што е потребно во него. Постојат списоци за купување, потсетници за дневни обврски, закажани аларми, снимени родендени на нашите најблиски и секако – премногу апликациите што ни служат за оваа и онаа. Во исто време, не мислиме на апликации како Инстаграм, Фејсбук или ТикТок, кои ги отвораме секој ден, дури и само од досада, но исто така и сите оние практични апликации што навистина ни служат, можеби дури и повеќе отколку што мислевме дека е можно.

Еве неколку апликации што ќе ви го олеснат животот и поубав, а откако ќе ги инсталирате, дефинитивно ќе се запрашате – како живеев досега без нив?

QR & Barcode Scanner

Ако внимавате на вашата исхрана и внимавате на намирниците што ги купувате, ова е вистинската апликација за вас. Со нејзина помош, ќе можете да го скенирате баркодот на секој производ што сакате да го купите – и ќе ви даде детални информации за составот на скенираниот производ. На овој начин, можете да бидете сигурни дека ќе купите безбедни и тестирани производи и дека она што е напишано на самата амбалажа нема да ве измами.

TV Time

Ако сте љубитеч на филм, или човек кој ужива и во филмови и во серии – не барајте повеќе, ова е најдобрата апликација за вас. Откако ќе креирате бесплатна сметка, имате пристап до базата на податоци што се состои од скоро сите достигнувања во филмовите и сериите од изминатите неколку децении, и во која ќе можете да го означите токму она што сте го виделе. Можеби ова не ви звучи како апликација што го менува животот, но може. На пример, кога гледате серија, можете точно да ја снимите епизодата и сезоната на која сте застанале, во случај подоцна да заборавите на тоа. На овој начин, вие чувате потсетник за себе и секогаш знаете колку сте стигнале. Ова е многу корисна апликација за сите луѓе кои се занимаваат со поп-култура и медиумска содржина.

INCI Beauty

Оваа апликација е многу слична на првата апликација од списокот, но овој пат – таа е насочена кон козметички производи. Доколку сте заинтересирани за природна и веганска козметика, а составот на она што ќе го нанесете на лицето или телото ви е многу важен, оваа апликација дефинитивно ќе ви помогне во тоа. Ви го наведува точниот состав на производот што ве интересира и со тоа веднаш ве известува дали е погоден за вас или не. Ова е исто така корисна апликација за луѓе со различни видови алергии.

Water Reminder

Звучи смешно, но е многу корисно. Ако сте личност која нема навика да внесува доволно вода во телото, или личност која е многу зафатена и едноставно заборава на сè – ова е апликацијата за вас. Ве потсетува кога треба да пиете вода, сè додека не пиете доволно течности за тој ден. Можете да го прилагодите на вашиот ритам, а со тоа гарантирано ќе имате навика редовно да хидрирате.

Pocket Casts

Ако уживате во подкасти и сакате да ги слушате на пат до работа или со други активности што ги правите – ја препорачуваме оваа апликација. Да, можете да слушате многу подкасти на други места, како што е апликацијата Spotify, но Pocket Casts е апликација прилагодена на подкастите и потребите на публиката што е заинтересирана за нив. Оваа апликација ја содржи најголемата база на податоци на подкасти во светот.

CoStar

Ако сте личност која е заинтересирана за астрологија и хороскоп – еве апликација за вас. Оваа апликација е на некој начин вашиот хипер-персонализиран астролог на вашиот телефон, и таа, со помош на експерти за астрологија и врвна технологија на НАСА, ја следи точната позиција на планетите во секое време и се води од тие информации при креирање на вашите дневни хороскопски предвидувања.

VSCO

Ова е апликација за најкреативните меѓу нас, кои уживаат во креирање и уредување фотографии. Ако сакате вашата сметка на Инстаграм да „грми“ – апликацијата VSCO е вистинскиот избор, а исто така е потполно бесплатна. Некои ефекти се достапни само ако ги купите, но и без нив, ќе имаат голем избор на интересни филтри кои ќе ги красат вашите фотографии.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!