Најмоќниот чистач за организмот

Слични

Заборавете на немирните ноќи и вртењето додека спиете

Заборавете на немирните ноќи и вртењето додека спиете. Водич за...

Дали е корисно да се пие кефир ноќе?

Дали е корисно да се пие кефир ноќе? Вистина или...

4 знаци кои откриваат вишок сол во телото

4 знаци кои откриваат вишок сол во телото. Самата сол...

Туна или лосос: што е поздраво?

Туна или лосос: што е поздраво? Прашање на денот! Зошто е...

Jасен знак дека на вашето тело му недостасува ОВОЈ минерал!

Jасен знак дека на вашето тело му недостасува ОВОЈ...

Сподели

Најмоќниот чистач за организмот.

Традиционален рецепт за напиток кој ќе го регенерира вашето тело за само 24 часа!

Детоксикацијата на организмот стана императив во времето во кое живееме. Стресот, загадувањето, храната полна со адитиви, лековите кои ги консумираме, алкохолот и тутунот, во нашиот организам создаваат вистинска депонија на штетни материи, кои трајно го трујат нашиот организам.

Сите овие штетни токсини ги ослободуваат своите ефекти во нашиот крвоток и на тој начин допираат до секој орган. Од приложеното е јасно зошто е толку важно да го чистите телото од насобраните штетни материи во одредени временски интервали.

Но, подеднакво е важно да се избере адекватен и ефективен метод, кој во исто време е безбеден. Ви носиме рецепт за само еден таков третман за детоксикација, кој ќе го исчисти вашето тело од токсини поефикасно од било што.

Еликсирот од лук и црвено вино го чисти организмот од вишокот сол и маснотии, го решава проблемот со надуеноста и вишокот килограми. Традиционално се користи многу години и се покажа како многу ефикасен.

Нашето тело понекогаш треба да се исчисти, а овој природен лек помага да се ослободите од токсините и да ја подобрите циркулацијата.

Оние кои го пробале тврдат дека ќе ве ослободи од стресот и хроничниот замор!

Состојки: 12 чешниња лук и половина литар црвено вино (можеби и капина).

Подготовка: Излупете го лукот и исечкајте го, па ставете го во стаклено шише. Додадете вино и добро затворете. Чувајте го на светло 2 недели и протресете неколку пати секој ден.

По 2 недели, процедете го напитокот и сипајте го во друго стаклено шише. Земете една кафена лажичка три пати на ден за еден месец.

Напомена: Ова е силен природен лек и затоа применувајте го со пауза од 6 месеци помеѓу 2 третмани, значи само два пати годишно.

error: Content is protected !!