ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Најмоќниот чистач за организмот

Најмоќниот чистач за организмот.

Традиционален рецепт за напиток кој ќе го регенерира вашето тело за само 24 часа!

Детоксикацијата на организмот стана императив во времето во кое живееме. Стресот, загадувањето, храната полна со адитиви, лековите кои ги консумираме, алкохолот и тутунот, во нашиот организам создаваат вистинска депонија на штетни материи, кои трајно го трујат нашиот организам.

Сите овие штетни токсини ги ослободуваат своите ефекти во нашиот крвоток и на тој начин допираат до секој орган. Од приложеното е јасно зошто е толку важно да го чистите телото од насобраните штетни материи во одредени временски интервали.

Но, подеднакво е важно да се избере адекватен и ефективен метод, кој во исто време е безбеден. Ви носиме рецепт за само еден таков третман за детоксикација, кој ќе го исчисти вашето тело од токсини поефикасно од било што.

Еликсирот од лук и црвено вино го чисти организмот од вишокот сол и маснотии, го решава проблемот со надуеноста и вишокот килограми. Традиционално се користи многу години и се покажа како многу ефикасен.

Нашето тело понекогаш треба да се исчисти, а овој природен лек помага да се ослободите од токсините и да ја подобрите циркулацијата.

Оние кои го пробале тврдат дека ќе ве ослободи од стресот и хроничниот замор!

Состојки: 12 чешниња лук и половина литар црвено вино (можеби и капина).

Подготовка: Излупете го лукот и исечкајте го, па ставете го во стаклено шише. Додадете вино и добро затворете. Чувајте го на светло 2 недели и протресете неколку пати секој ден.

По 2 недели, процедете го напитокот и сипајте го во друго стаклено шише. Земете една кафена лажичка три пати на ден за еден месец.

Напомена: Ова е силен природен лек и затоа применувајте го со пауза од 6 месеци помеѓу 2 третмани, значи само два пати годишно.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!