ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Најмоќното тајно женско оружје. Пет знака кои укажуваат на тоа дека имате силна интуиција

Најмоќното тајно женско оружје. Пет знака кои укажуваат на тоа дека имате силна интуиција

Интуицијата може да има голема сила и моќ, но многу луѓе не се сигурни дали треба да ѝ веруваат.

Постојат сигурни знаци дека имате силна интуиција и дека вашиот внатрешен глас нема да ве изневери.

Емпатија

Ако сте сочувствителни и поврзани со луѓе од вашата блиска околина, тогаш сигурно можете да ги почувствувате нивните емоции и лесно да замислите дека сте на нивно  место. Емпатијата е еден од првите знаци на интуиција.

Креативност

Креативните луѓе се интересни, паметни и брзо наоѓаат нови продуктивни решенија. Тие секогаш размислуваат на малку поинаков начин, а на крајот се покажува дека биле во право.

Грижа за себе

Ако се грижите за вашето духовно, физичко и ментално здравје, ако се слушате самите себе и вашиот внатрешен глас, тогаш, најверојатно, ќе знаете како треба да се чувствувате кога нешто не е во ред.

Затоа, интуицијата никогаш нема да ве изневери.

Потреба да се биде сам

Луѓето кои имаат потреба да бидат сами, се исклучително интуитивни. Во моментите кога се сами, тие комуницираат со своите мисли и емоции и работат на себе, но и на своето внатрешно чувство.

Јасни соништа

Сонувањето вистински соништа кои лесно можете да ги запомните следното утро е еден од показателите дека вашата интуиција е добро развиена. Постои верување дека луѓето со вакви соништа можат да научат одредени пораки и упатства кои ќе бидат важни за нивниот живот.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!