ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Најсебичниот Хороскопски Знак Во Љубота

Тие секогаш се ставаат себеси на прво место

И покрај фактот дека претставниците на овој хороскопски знак се познати како друштвени, позитивни луѓе и одлични пријатели, тие се многу себични во љубовните врски.

Тој секогаш ќе се грижи само за своите чувства и ќе ги задоволи сопствените потреби.

Се разбира, тоа е Стрелецот.

Овој знак има слободен дух. Затоа, од една страна, Стрелците не сакаат да бидат приврзани за други луѓе, но од друга страна, тие можат да поминат години во потрага по својата сродна душа. Луѓето родени во овој знак имаат голема желба за животот.

Да се ​​најде партнер кој може да го следи ритамот на Стрелец е доста тешко.

Луѓето родени во овој знак се многу љубопитни и сакаат да уживаат во секој момент. Ним им треба сè одеднаш и секогаш копнеат за промена во животот. Затоа, на претставниците на овој знак може многу брзо да им досади во врска.

Стрелците обично се ставаат на прво место. Иако тие можат да се заколнат на вечна љубов и лојалност кон вас, тие секогаш ќе бараат нешто ново и подобро.

Ако се осмелите да ја спречите или ограничите нивната слобода на кој било начин, претставниците на овој знак ќе ги доживеат вашите постапки како најголема навреда. Кога Стрелецот ќе се почувствува „заробен“ во врска, нема да има проблем да ве напушти.

Се разбира, ништо не е невозможно, а врската со Стрелец може да се претвори во прекрасна љубовна приказна ако сте подготвени да играте според неговите правила.

Припадниците на овој знак сакаат патувања и авантури, тие лесно толерираат промени и секогаш можат да ве изненадат. Тие се многу интелигентни и секогаш се отворени за длабоки, сериозни разговори.

 

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!