Најубавата салата од тестенини што некогаш сте ја пробале (РЕЦЕПТ / ВИДЕО)

Слични

Сочна торта со круша, неодолива за празниците (РЕЦЕПТ)

Сочна торта со круша, неодолива за празниците (РЕЦЕПТ). Правете торти...

5 совети на готвачи со Мишелин ѕвезда за новогодишната вечера

5 совети на готвачи со Мишелин ѕвезда за новогодишната...

Лиснато тесто со јаболка и цимет

Лиснато тесто со јаболка и цимет. Можете ли да ги...

Колач со ѓумбир и глазура од крем сирење

Колач со ѓумбир и глазура од крем сирење. Речиси и...

Пилешко и зеленчук во бои на виножитото

Пилешко и зеленчук во бои на виножитото. Иако малкумина од...

Сподели

Салата која се состои од многу зеленчук и една состојка и дава прекрасен, освежителен вкус.

Оваа салата со тестенини се прави многу брзо и лесно, и е одлична како прилог на главното јадење, и како оброк од салата.

Потребни состојки:

-400 гр тестенини
-1 главица црвен кромид
-1-2 чешниња лук
-1 морков
-3-4 кисели краставички
-1 шолја пченка
-1 чаша 180 гр јогурт
-сол
-150-200 гр фета сирење
-2 варени јајца
-магдонос
-слатка зачинета пиперка

error: Content is protected !!