ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

НАЈУБАВИ ЗБОРОВИ ЗА БРАК: Внимателно потрошете ги зборовите и чувствата!

Душко Радовиќ – најубавите зборови за брак и љубов!

Бракот е регулиран со закон само кога не може да биде поинаку. Затоа, не дозволувајте законот да го регулира вашиот брак. Договорете се сами, поубаво и похумано отколку што може да предвиди кој било закон.

Ние сакаме да бидете убави, да издржите долго време, да се радувате едни на други, да живеете со убедување дека сте завршиле една од најважните работи во животот денес.

Ве советуваме да не брзате, внимателно да ги трошите зборовите и чувствата. Не трошете го сето тоа веднаш. Дистрибуирајте ја својата љубов и взаемно почитување на секој ден од вашиот заеднички живот.

Законот вели дека мажот и жената се еднакви во брачната заедница. И, тоа може подобро да се каже, зголемете ги своите обврски за да не ги загрозувате правата на другите.

Бракот не може да биде целта. Тој е само можност да ги направите вашите други цели интереси ,полесни и поубави.

Затоа постојано ја градите вашата врска, ги проширувате нејзините граници, не дозволувајте таа да стане досадна, поспана, да престане да живее и да постои.

Збогатете го вашиот заеднички живот, борете се за еднаквост на животот, бидете реални и одмерени кога ги поставувате своите цели и силни и упорни кога треба да ги постигнете.

Вие не можете само да водите љубов. Љубовта е убава само кога се зема здраво за готово, кога ги следи сите наши други активности, кога ни дава сила да се реализираме што е можно поуспешно како личност.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!