ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Најверните хороскопски знаци: Изневерувањето за нив е незамисливо

Бидејќи секој знак на Зодијакот има свои предности и слабости, не секој може да се пофали со истите добри квалитети. Лојалноста е секако една од најпосакуваните особини, но, како што тврдат астролозите, таа е карактеристична само за припадниците на овие пет хороскопски знаци.

Бик

Во врската тие бараат стабилност и безбедност. Тие сакаат да се грижат за своето семејство и да им овозможат на своите најблиски „совршен живот“. Бикот обично е искрено врзан за својата партнерка и тој не би сакал да ризикува стабилна врска за привремена авантура.

Девица

Кога ќе се чувствуваат сакани, луѓето родени во овој знак  ќе му дадат на својот партнер иста количина на љубов што ја примиле. Покрај тоа, тие се дарежливи, искрени и многу искрени. Дури и да се најдат во лоша љубовна врска, Девиците ќе раскинат порано отколку што мислат да го изневерат својот партнер.

Вага

Вагата е многу избалансиран хороскопски знак кој сака мир и хармонија. Затоа луѓето родени во овој знак избегнуваат драма и конфликти и се сигурни партнери.

Со нив можете да имате хармоничен живот, полн со љубов и стабилност. Нивната љубезност кон луѓето од спротивниот пол не треба да се смета за флерт.

Јарец

Јарците се рационални и многу одговорни. Пред да направат нешто, тие го анализираат секој чекор. Така, дури и кога ќе се најдат во сериозна љубовна врска, нема да дозволат ниту едно нивно неодговорно постапување да уништи здраво партнерство.

Иако припадниците на овој знак не се премногу романтични, кога ќе започнат врска со некого, тие се скоро секогаш верни.

Риби

„Сонувачи“ на Зодијакот не толерираат лаги и никогаш не би измамиле сакана личност. Рибите го сакаат светот и чувствуваат голема почит кон личноста со која се во врска или брак.

Вистина е дека сакаат да флертуваат, но со зафатените Риби, сè завршува само со зборови и ништо повеќе од тоа.

Се надевам вашиот партнер е во некој од овие хороспоски знаци !

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!