Наоми Кембел Открила Дека Јаде Само Еден Оброк На Ден

Слични

Кога ќе се родиш на ист ден со големиот Моцарт!

Да, насловот кажува сè, за оние што веруваат во...

Провокативните фотографии на Синди Крафорд го воодушевија светот

Провокативните фотографии на Синди Крафорд го воодушевија светот. Една од...

Какви тајни крие Грција за животот на Принц Филип?

Какви тајни крие Грција за животот на Принц Филип? Во...

Меган и Хари го постигнаа првиот договор со Нетфликс

Меган и Хари го постигнаа првиот договор со Нетфликс. Принцот...

Сподели

Супермоделот Наоми Кембел (49) откри дека јаде само еден оброк дневно , пренесува Daily Mail.

Убавицата, која ќе наполни 50 години следниот месец, всушност вечера на ручек и тоа е целата тајна на нејзиниот изглед.

– Јадам за време на ручекот. Ручекот е моја вечера затоа што навистина јадам само еднаш на ден – рече таа.

– Недела е денот кога ќе се почестам со задоволство, тогаш јадам десерти, колачи и пудинзи – објаснува таа

Наоми се воздржува од конзумирање млечни производи и глутен , и рече дека постела во изминатите денови пред почетокот на модните ревии.

Наоми

– Јадам кога треба и не гладувам. Ако еден ден не чувствувам потреба за храна, едноставно не јадам, пијам вода и сокови . Тоа зависи од тоа како се чувствувам. За време на летните месеци и горештините, сакам само да пијам сокови – вели Наоми.

– Никогаш не го планирам тоа, било да е тоа еднаш или двапати неделно – заклучува некогаш најпопуларниот модел во светот.

error: Content is protected !!