ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Направете сами златна вода и остранете ги флеките од вашата кожа!

Направете сами златна вода и остранете ги флеките од вашата кожа!

Златната вода е богата со јоните на златото и слично како и сребрената вода која го зајакнува имунитетот а се подготвува многу лесно.

Зошто ви е важна златната вода?

Можете да се миете со неа, да направите облоги или да ја искорисите за масажа. Златото помага да се потисне штетната оксидација која настанува поради секојдневната изложеност на отрови и загадувачи.

Златото ги отстранува пегите!

Освен што делува антибактериски и против воспаление златото исто така ги избегнува пегите и дамките кои се појавуваат поради сончевото зрачење. Златната вода ја намалува потрошувачката на колагенот и еластинот и го стимулира растото на ќелиите така што обозможува молекулите на кислородот да се транспортираат право во кожата, поради што истата се ревитализира и добива подмладен изглед.
Понатаму, ја поттикнува циркулацијата, го зајакнува мускулниот тонус а одговара на сите типови на кожа. Миењето со златна вода може да го отстрани мрсниот сјај на кожата и да ја направи мазна, а сувата ќе биде мека и хидрирана. Испирањето на косата со оваа вода гоо зајакнува влакното и ја ревитализира кожата на главата.

Како се подготвува златна вода?

Земете златна монета, медал или дел од накит од исклучиво жолто злато и без благороден камен. Златниот предмет нека биде тежок до 3 грама. Добро го измијте под млаз вода и ставете го неоштетен емајлиран метален сад.
Во тој сад додадете две чаши филтрирана вода и оставете го сето тоа да врие на ниска температура се додека количината на водата не се намали до половина. Извадете го златото а водата користете ја за миење, масажа или како облог против болови во мускулите, како и за стимулација на лимфна дренажа.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!