ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Не беше љубов на прв поглед, но беше љубов за цел живот: Како се засакаа Пенелопе Круз и Хавиер Бардем?

Не беше љубов на прв поглед, но беше љубов за цел живот: Како се засакаа Пенелопе Круз и Хавиер Бардем?

Требало скоро 15 години да поминат од првата средба до почетокот на врската.

Пенелопе и Хавиер Бардем го кријат својот приватен живот од очите на јавноста. Во едно од ретките интервјуа што ги дава на оваа тема, Хавиер откри како започнала љубовната приказна која трае веќе 12 години.

Приказната започна од познатиот филм „Jamón Jamón“ на Бигас Луна од 1992 година, кога Пенелопе и Хавиер првпат се сретнаа.

“Дали имаше хемија? Се разбира! Само погледнете го филмот, тоа е документ за таа хемија, достигнување што ќе им го покажеме на децата и внуците. Атракцијата постоеше од самиот почеток, но таа беше малолетна. Имаше само 16 години кога снимавме, а јас имав 21 година, и ништо не можеше да се случи. Беше многу храбро од нејзините родители да и дозволат да снима многу провокативен филм полн со експлицитни сцени на толку млада возраст. Не постојат тие пари за да јас дозволам мојата ќерка да снима таков филм.”

Хавиер и Пенелопе никогаш повеќе не соработуваа на филм, но останаа во контакт и повремено се гледаа на престижни филмски награди.

Така беше до 2007 година, кога на снимањето ги спои Вуди Ален и неговиот филм „Вики Кристина Барселона“.

“Да, ние работевме заедно повторно и повторно хемијата беше повеќе од очигледна, но ништо не се случи. Не знам дали од некоја срамежливост да го направам првиот чекор или од желбата да бидам  што е можно попрофесионален. Во секој случај, ништо не се случи. и дојде последниот ден од снимањето, кога ми помина низ глава: Мораме да се напиеме! За среќа, заеднички пријател организираше забава, а останатото е историја. Фала му на Бога! ”

На прашањето колку е сличен Круз со ликот што го игра во филмот на Ален, тој одговара:

“О, човеку! Многу! Таа го има тој огнен темперамент . Има сцени кога се расправаме и ме гаѓаше со чинии. Ги имав тие моменти кога се прашував дали ми треба? Но, таа е таква, страсна и затоа ја сакам. ” Затоа ме привлече на почетокот. Таа не е само убава, таа е и најсексапилната жена на светот.”

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!