ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Негувајте Ја Вашата Коса Со Помош На Кафето

Кафето не е само пијалок полн со кофеин што ќе ве разбуди наутро, но исто така може да ја „разбуди“ и да ја оживее косата ако ја користите како амбалажа. Прочитајте ги сите начини на кои можете да го користите кафето за да добиете поздрава и сјајна коса.

Coffee for hair

1. За пилинг на скалпот

Потењето и употребата на разни производи за нега и стилизирање на косата создаваат наслаги на скалпот кои треба да се отстранат од време на време. Кафето е идеално за ова. Измешајте малку кафе и вода за да добиете густа смеса и нежно масирајте го скалпот со него.

2. Исплакнете ја косата со кафе

Направете силно кафе, изладете го и ставете го во фрижидер некое време, бидејќи студената вода најдобро делува на вашата коса. Откако ќе го исплакнете шампонот, исплакнете ја косата со оваа ладна течност за кафе, а потоа исплакнете ја косата уште еднаш со ладна вода.

3. Маска за нагласување на бојата

Оваа маска е одлична за постигнување на убава природна кафеава боја на коса со светлосен сјај. Ако сакате нијансата да биде уште поинтензивна по првото нанесување, повторете ја маската после неколку дена.

4. Вистинска комбинација за нега на коса

Ова комбинација ќе ја храни вашата коса, ќе ја направи свиленкаста и ќе и даде прекрасен сјај.

Рецепт: Измешајте мелено кафе со малку маслиново масло и малку мед. Нанесете го пакетот на вашата коса, држете некое време, а потоа измијте ја косата.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!