ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Нетфликс Објави : “Bridgerton” E Најуспешната Серија

„Bridgerton“ е најуспешната серија на Нетфликс на сите времиња. Неверојатни 82 милиони домаќинства ја гледале историската љубовна романса предводена од актерите Фиби Диневор, Никола Кофлан и Реги-Џен Пејџ.

Серијата што ја следи лондонската елита од 19 век ги освои гледачите ширум светот, а за споредба, 82 милиони домаќинства е приближно бројот на население во Германија.

Зборувајќи за неверојатниот успех, Џини Хоуи, потпретседателка на одделот за серии на Нетфликс, истакна дека отсекогаш сакала историски романси.

„За време на моите интервјуа со Нетфликс, се сеќавам дека ме прашаа: Дали можете да направите некоја серија, каква би била и зошто?’, И тогаш ја кажав вистината. Во светот на поп-културата во која доминираат научна фантастика и фантазија, секогаш сум сакала убави, романтични приказни. А, фактот што можам да објавам дека „Bridgerton“ сега е најголемата серија на Нетфликс е остварување на сонот “, истакна таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bridgerton (@bridgertonnetflix)

„„ Bridgerton “ја прикажа кралицата Шарлот како црна жена која ја користи својата моќ да влијае на пошироки промени во британското општество“, додаде таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bridgerton (@bridgertonnetflix)

„Вклучувањето на сите раси во серијата го направи„ Bridgerton “достапен и модерен за сите “, заклучи Џини.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!