ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Нежни, романтични и незаборавни: најубавите песни на Ед Ширан создадени за првиот танц

Кога станува збор за песните кои младенците ги избираат за нивниот прв танц, Ед Шеран и неговите достигнувања се на самиот врв.

Откако сето ова ќе заврши и свадбите ќе изгледаат како порано, а младенците и нивните гости ќе можат да уживаат во нивниот голем ден без двоумење, првиот танц повторно ќе биде во центарот на вниманието. Дотогаш, остануваме да фантазираме, но и да се подготвиме на време ако чинот на брак е во наша блиска иднина.

Ова се некои од песните што младенците најчесто ги избираат за нивниот прв танц.

1. Thinking Out Loud

На самиот врв на песните кои ги избираат младенците е песната Thinking Out Loud. Влијанието на соул музиката е видливо во песната, што ја прави смирувачка и лесна, а со своите тонови и нежен вокал ќе ги натера младенците да се чувствуваат како единствените луѓе во собата. Текстот на песната звучи скоро како венчален завет, а некои младенци дури и одлучуваат да ја научат кореографијата од видеото. Како и да е, не можете да погрешите со оваа песна.

. Lay It All On Me
Песна чиј текст е скоро како ветување за меѓусебна поддршка на мажена партнерка се крие зад насловот Lay It All On Me.

Една од тајните на успешниот брак е да го слушате вашиот партнер кога му е тешко, и токму тоа го кажува оваа песна – слушајќи се едни со други и споделувајќи го товарот заедно кога станува тешко.

3.  Give Me Love
Иако на прв поглед текстот на песната Give me Love зборува за сложената врска помеѓу Ширан и неговата Give Me Love, тоа во никој случај не ја дисквалификува како песна за првиот танц.

Напротив, тоа ќе биде одличен потсетник дека двајцата поминавте за да стигнете таму каде што сте денес, да ги цените сите борби, подеми и падови што на крајот ве доведоа до моментот кога сте сега.

4. Perfect
Секоја жена сака нејзиниот маж да и каже дека е совршена токму онаква каква што е и затоа тој ја одбра да го помине остатокот од животот во нејзините прегратки. Ова е токму пораката испратена од една од најпознатите песни на Ширан, Совршен.

5. Kiss Me
Стиховите што го опишуваат копнежот да останеш покрај саканата жена се исто така добар избор за првиот танц и се кријат во песната Kiss Me.

Токму тие ќе ја потсетат секоја двојка за своите почетоци и како тие се за inубиле, а истовремено разговарале за интимноста што можат да ја добијат само едни од други.

6. Shape of You
За младенците кои сакаат малку побрз ритам и подготвени се да научат кореографија што малку ќе отстапи од класичниот валцер, „ Обликот на тебе“ е одличен избор .

Во него Ширан пее за тоа колку ја сака физичката блискост што ја дели со својот партнер. Но, во исто време, таа јасно става до знаење дека нивната интимност, која започна со физичка привлечност, е една од причините што тој се в inубил во неа.

7. Photograph
Првиот танц на младенците, без сомнение, ќе биде овековечен на бројни фотографии како еден од најпосебните моменти на целата венчавка. И токму за таквите посебни моменти зборува песната Фотографија.

Во него, Ширан изразува желба неговата сакана да ги зачува нивните посебни спомени на заедничката фотографија.

Без сомнение, ќе се сетите на патувањата на себе си и на вашиот партнер додека танцувате на оваа песна, а видео може да се користи како позадина во која вашите фотографии ќе бидат разменети од почетокот на врската до моментот на првиот танц.

Без оглед на која песна и да изберете за вашиот прв танц, имајте на ум дека тоа е вашиот ден и дека најважно е да се чувствувате посебно. Изберете што сакате најмногу и што на некој начин ја опишува вашата уникатна loveубовна приказна.

Ед Ширан
Ед Ширан(Фото: Афп)

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!