ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Никогаш не сум погледнала друг: Најтажната љубовна приказна во стара Југославија!

Никогаш не сум погледнала друг: Најтажната љубовна приказна во стара Југославија!

Дури и 25 години по смртта на Карл0, Јосипа се уште му ја посветува секоја минута на сцената, му пишува писма, го сака.

Пејачката Јосипа Лисац и Карло Метикош се запознале во далечната 1971 година, а нивната љубов била на прв поглед.

Дури и 25 години по смртта на Карл, Јосипа се уште му ја посветува секоја минута на сцената, му пишува писма, го сака… Таа вели дека никогаш не ни помислила на друг маж.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Josipa Lisac (@josipa_lisac)

Па , така се погледнавме и оттогаш сме заедно. Навистина се погледнавме”, рече Јосипа во интервјуто.

“Никогаш не зборувавме толку монструозно како што слушам како луѓето зборуваат денес. Никогаш не се опцувме или да ги трескаме вратите . Она што требаше да си го кажеме, ќе си го кажевме веднаш, не го остававме за подоцна. Се решававме со разговор. Ако некој од нас беше индиспониран или под стрес, другиот би го кренал, така се менувавме и функциониравме “, напиша Јосипа Лисац на Инстаграм за нејзината единствена и најголема љубов.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Josipa Lisac (@josipa_lisac)

“Кога се вратив во Загреб, сфатив дека музичката сцена се промени. Дојдоа други луѓе, групата беше како печурка по дождот, не знаев кој, што … Но, некако се удавив во таа рутина , имав свирки и еднаш отидов во Петриња, ја сретнав Јосипа Лисац, нашите очи се сретнаа – како во приказна – и оттогаш не сме се разделиле Од 1971 година. Бев воодушевен и од нејзиното пеење и од начинот на кој таа се однесуваше … Тогаш сфатив дека сум вљубен до уши и така продолжив и понатаму “, рече Карло.

Јосипа и Карло беа заедно веќе 20 години . Карло почина на 10 декември 1991 година по срцев удар. Имаше 51 година . Но, ниту смртта не ги раздели. Таа вели дека никогаш не ни помислила на друг маж.

„Не, бидејќи моето срце е полно и ништо повеќе не може да го спречи“, рече таа.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!