Новак пристигна во Белград по УС Опен во САД

Слични

6 совети како да станете утрински тип (дури и во зима)

6 совети како да станете утрински тип (дури и...

Три вештини кои треба да ги совладате пред Нова година

Три вештини кои треба да ги совладате пред Нова...

Како да се заштитите од навредите на другите луѓе?

Како да се заштитите од навредите на другите луѓе? Како...

5 причини за емоционални испади

5 причини за емоционални испади. Повеќето луѓе, вклучувајќи ја и...

Сподели

Новак пристигна во Белград по УС Опен во САД.

Новак Ѓоковиќ, првиот тенисер во светот, се врати во Белград по настапот на УС Опен.

Според информациите, Ѓоковиќ ќе помине неколку дена во Белград.

Се уште нема индикации за плановите на најдобриот тенисер на планетата, па прашање е дали ќе се врати во САД на настапот на Индијан Велс, како и дали ќе игра во Париз и на последниот АТП турнир во Торино.

Ѓоковиќ стигна до финалето во Њујорк, но не успеа да го освои четвртиот грен слем турнир сезонава, бидејќи Данил Медведев беше подобар од него во финалето со 3: 0 во сетови, со што ја пропушти можноста да стане првиот тенисер од 1969 година . година со календарски слем, поточно сите четири турнири во календарска година.

„Секако, овој пораз ме боли, но има уште страници за пишување“, рече Новак за време на прес -конференцијата.

Novak

 

error: Content is protected !!