ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Новости

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

Прв лет во историјата: ХЕЛИКОПТЕР слета на Црвената планета

Прв лет во историјата: ХЕЛИКОПТЕР слета на Црвената планета. Хеликоптер  „Инженеринг“ на Американската вселенска агенција (НАСА) рано утрово изврши успешно полетување и слетување на Марс,...

Зошто е потребно редовно да ги перете пижамите?

Зошто е потребно редовно да ги перете пижамите? Веројатно повеќето од вас сметаат дека пижамите треба најмалку да се перат затоа што времето во нив...

Нови правила за патување со милениче со авион

Нови правила за патување со милениче со авион. Транспорт на домашни миленици е возможен само за домашни миленици со минимална возраст од 12 недели. При резервација,...

Мажите цветаат покрај жените кои ги имаат овие 3 особини

Мажите цветаат покрај жените кои ги имаат овие 3 особини. Мажите често им се жалат на своите жени дека се лошо расположени и пргави и...

Ослободете се од негативните луѓе околу вас: 7 начини да се спасите од вечните песимисти и лошата енергија

Без разлика дали станува збор за член на семејство, соработник, пријател или дури и  странец, состанокот со негативна личност може да ве исцрпи. Негативите луѓе...

10 работи што ќе се променат во вашиот живот кога ќе станете свесни

Кога ќе се разбудиш… Вашиот круг на пријатели ќе се намали. Ќе започнете да забележувате дека вообичаените разговори со пријатели и познаници повеќе не ве...

Овие хороскопски знаци се најголемите љубовни скептици!

Вербата може да биде разнишана, надежта да биде изгубена, а срцето да биде скршено, но сепак има оние кои во потполност ќе закрепнат и...

Потсвесни причини според хороскопот поради кои ги одалечувате луѓето од вас!

Кога некој ви пружа внимание, топлина, заштита, своето срце и својот живот а вие тоа го отфрлате алудира на тоа дека или можеби сте...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!