ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Обични луѓе

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

Што би направил Супермен за Македонија ако победи на Евровизија?

FLIP: Кој поубаво пее: Виктор, Роки или Супермен? В.А.: Роки дава најмногу душа во пеењето! Виктор понекогаш квари просек со рапувањето, а Супермен можи шо...

Шаботиќ Тино – дефектолог, кошаркар, колекционер на часовници кој применува свои методи кој им помага на најмладите со пречки во развојот

Во денешното интервју разговараме со дефектологот Шаботиќ Тино, за неговата улога во стимулирање на моторниот развој, што е основа за развој на други вештини...

Запознајте ја Магдалена Атанасова – мултиталентирана, заљубена до уши кавадарчанка – која плени со нејзините актерски способности

Денешново интервју е кратка приказна за животот претставена преку зборовите на младата Магдалена Атанасова, мултиталентирана девојка која од своето Кавадари шири позитива, радост, ја...

Запознајте ја Елизабета Младеновска професионален фризер во Дубаи. Далеку од својата сестра близначка, а толку блиску до светскиот џет сет.

Денес разговараме со една близначка на која и поставивме мнооогу тешки прашања, а добивме прекрасни одговори и размисли за животот, таму во Дубаи! Двете...

Теологот Ацо Митев Ви порачува: надежта е сеуште на дофат, но единствено преку Исус Христос

Во моментите кога притисокот од секојдневните проблеми се надополнува со пандемијата која се повеќе одзема човечки животи, сосема природно е да бараме спас во...

Игор Горко — инструкторот за козметикологија и фотографирање, ни упатува многу убава порака: „Пулете си ја својата работа и поарно ќе ви е“.

Ви го пренесуваме најкусото и наједноставното интервју што може да се прочита. Имавме чест да поразговараме со битолчанецот Игор Горко — инструктор за козметикологија и...

Мартин Божинов ја проучува психологијата и им помага на луѓето да не се откажат од својот живот

Денес разговараме со едно младо мултиталентирано момче кое неретко ја бранува младината со неговата храброст да пишува, но и да делува, со цел да...

Марина — наставничката по класична култура и цивилизација, го менува светот преку фотографија

Марина Атанасовиќ живее и работи како наставник по класична култура во европската цивилизација во основните училишта „Кочо Рацин“ и „Крсте Мисирков“ во Куманово. Уште...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!