ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Обични луѓе

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

Милена Лунеска — поетесата и писателката со големо срце, авторката на романот „Добро утро, љубов!“, упатува искрена порака до сите нас: „Правете добри и...

Со особена чест и задоволство ви ја претставуваме Милена Лунеска — жена, мајка, економист, поет и писател. Лунеска е добро позната авторка за читателите од...

Виктор Апостоловски – единствен пејач со цензурирана лозинка, препорачува да свртиме кон Петровец – имало аеродром!

Го начекавме најлабавиот битолчанец како се игра со кутриња и го направивме интервјуто на годината! Не дека е наше детево, ама навистина има моќни пораки...

Симона Николова — обична девојка, со дела доволно моќни да го постигнат најдоброто, а нејзините филмски сценарија да стигнат до Холивуд

Имаме огромна чест да ви ја претставиме Симона Николoва — писател, сценарист,  добро познато перо на читателите во Македонија, но и на оние во...

Запознајте го музичарот Давор кој би го променил светот на подобро со огромна љубов и инструмент за секое дете

На годинешното затворање на престижната манифестација Скопско лето имавме чест да се запознаеме со еден учесниците, Давор Јордановски,  член на групата Вода. Добитник е на...

Современиот Робин Худ е Македонец! Обожава печен леб од фурна и има што да ти каже!

Е да и ние си имаме Робин Худ и веруваме дека сите знаат за баткото, чичкото, дечкото т.е. ЧОВЕКОТ кој успеа да покрене сам...

Мартинијан Кириловски би можел да го глуми Џорџ Клуни, а автобиографскиот филм би се снимал во Грција на остров со манекенки и палачинки со...

Драги наши, чест ни беше да направиме еден поинаков разговор со Мартинијан и да прашаме неколку необични прашања, а на иситите да ни одговори...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!