ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Објавен е трејлерот за „Јужен ветер 2“: Подгответе се за сериозен заговор и продолжување на љубовната приказна

Објавен е трејлерот за „Јужен ветер 2“: Подгответе се за сериозен заговор и продолжување на љубовна приказна.

Премиерата се очекува наесен оваа година.

После неколку месеци чекање, конечно пред нас е првиот трејлер за филмот „Јужен ветер 2- Убрзување“. Авторскиот тим, предводен од режисерот Милош Аврамовиќ, одлучи да и го претстави на публиката она што не чека во продолжението на блокбастерот, кој ги сруши сите рекорди на рејтингот пред три години.

Во првиот трејлер за „Забрзување“, ја гледаме досега невидената сцена на продукцијата, но и индикација за заплетот што ќе ја држи публиката во неизвесност до последниот кадар!

Покрај веќе добро познатата екипа предводена од Милош Биковиќ, Миодраг Радоњиќ, Јован Стојиjковиќ, Предраг Мики Манојловиќ и Александар Берчек, во „Забрзување “, исто како и младата британска ѕвезда Анастасија Еверал. Интернационалниот сет е надополнет со актери од Бугарија, Маријан Валев и Захари Бахаров.

Филмот „Јужен ветер 2 – забрзување“ е снимен на локации во источна Србија, како и на многу недостапни терени на границата со Бугарија. Снимањето беше завршено минатата година, а се очекува голема премиера наесен оваа година.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!