ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Официјално – Сексот И Градот – Се враќа На Малите Екрани

Скоро и да нема девојка, жена, мајка, кралица – кои не ја следеле познатата серија – Сексот И Градот.

Серијата што нè натера да се замислиме во улогите на Кери, Саманта, Шарлот и Миранда и да споделиме неколку емоции со нив, остана во нашите убави спомени. По снимањето на серијата и со многу повторувања на авантури, како и двата долгометражни филма што следуваа, помисливме дека тоа е крајот. Но, на задоволство на многумина, официјално е познато дека оваа хит серија наскоро ќе се врати на малите екрани! Доколку ги промашивте Sarah Jessica Parker, Kristin Davis и Cynthia Nixon, ќе имате задоволство да присуствувате на нивниот собир, со видното отсуство на Kim Cattrall.

Под наслов „Just Like That …“, продолжението ќе содржи 10 получасовни епизоди, преку кои трите омилени дами уште еднаш ќе ве запознаат со светот на сложената реалност и пријателство што сега влезе во петтата деценија. Сите три актерки го објавија истиот наслов на своите социјални мрежи, а Кери го додаде својот познат „Не можам да не се прашувам … каде се сега?“.

Спремете се за вашиот омилен серијал!

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!