ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Ослободете се од брчките преку природен пат

Ослободете се од брчките преку природен пат.

Брчките се голем проблем за жените, а најдобриот начин да се ослободите од нив е во вашата кујна.

Постојат неколку начини кои можат да ви помогнат да го подмладите лицето, без да купувате скапи производи.

Мешавина од белки

Одделете ги белките од жолчките и матете го кремот од белиот дел од јајцето. Нанесете пенлива крема на лицето, користејќи ги прстите. Чувајте ја смесата на лицето најмалку половина час, а доколку се чувствувате пријатно, можете да преспиете со маската. Наутро исплакнете ја кожата со ладна вода и ќе забележите дека е помека, понежна и затегната.

Состојките од кујната можете да ги користите како маска против брчки.

Маслиново масло

Маслиновото масло е една од најважните намирници во нашата исхрана. Варете шест до осум чаши вода и истурете во голема чинија. Со крпа на главата, „парете“ ја кожата 15 минути. Потоа, ставете неколку капки маслиново масло и нежно масирајте ја кожата на лицето, а особено внимание посветете на местата каде се формираат брчките (очи, чело, кожа околу усните).

Маслиновото масло ќе навлезе во подлабоките слоеви на кожата и со тоа ќе го намали формирањето на брчки.

Краставици

Краставиците се полни со силикон, претходник на колаген, па затоа е одличен сојузник во борбата против брчките. Изрендајте една голема свежа краставица и процедете ја. Потопете ја памучната волна во сок од краставица и нанесете ја на лицето. Оставете да делува половина час, а потоа добро исплакнете ја кожата со вода. Повторувајте ја постапката секој ден, и за неколку дена, првите резултати ќе бидат видливи.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!