ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

ОСУМ работи што секој маж ги очекува од сопругата!

ОСУМ работи што секој маж ги очекува од сопругата!

Сите знаеме дека идеална врска не постои – дури и врските кои изгледаат среќни се состојат од жртвување и разговор. Но, и покрај овој факт, секој пар сака да има совршена врска без расправии и недоразбирања.

Секоја жена сонува да го најде својот шармантен принц и нејзината куќа од соништата, каде што ќе помине прекрасен живот полн со среќни моменти и насмевки.

Ќе се изненадите, но и мажите сонуваат. Тие сонуваат да имаат совршена, грижлива сопруга и среќен, интересен живот. Сакаат да ги исполните нивните соништа и да ги направите среќни. Би сакале да ви покажеме осум тајни работи што секој маж ги сака од својата сопруга.

1. Тој сака кога ќе го изненадите

Вашиот сопруг ќе ги цени вашите напори да го изненадите. Може да биде било што! Подгответе му романтична вечера, однесете го на возбудливо патување или нацртајте негов портрет. Има толку многу опции!

2. Тој сака кога сте искрени со него

Мажите мразат лаги. Важно е да бидете целосно искрени со него. Направете се што е можно за да изградите силна, доверлива врска и ќе му се допадне!

3. Тој сака длабоки разговори со вас

Повеќето мажи сакаат да најдат со кого да разговараат за сериозни теми. Треба да ги почитувате неговите мисли, да разговарате за интересни книги и да играте интелектуални игри со него.

4. Тој сака кога се грижите за него

Кога вашиот маж се враќа дома од работа, тој сака да се грижите за него. Тој сака кога ќе го пречекате дома со насмевка, тогаш бакнете го и вечерајте со него.

5. Тој сака кога се грижите за себе

Сите мажи сакаат самоуверени жени. Кога се сакате себеси, имате доверба во себе.

6. Тој сака да знае дека сте среќни

Вашиот сопруг навистина сака да ве направи среќни. Значи, ако му кажете колку сте среќни, тој ќе биде задоволен.

7. Сака да му верувате

Може да биде тешко за жените да разберат дека на мажите им треба простор. Ако вашиот сопруг сака да се дружи со своите пријатели, треба да му дозволите. Верувај му и тој ќе ти поверува.

8. Сака да се чувствува ценет

Никој не сака да биде критикуван. Треба да најдете начини да го расположите и да му помогнете да се чувствува ценет.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!