ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Откријте го изворот на негативна енергија во домот: 7 знаци кои укажуваат на тоа – еве како да се ослободите од неа!

Откријте го изворот на негативна енергија во домот: 7 знаци кои укажуваат на тоа – еве како да се ослободите од неа!

За да утврдите дали премногу негативна енергија се собрала во куќата, не ви требаат посебни вештини или способности, само треба да обрнете внимание на некои знаци
Еве неколку сигнали дека премногу негативна енергија има акумулирано во вашиот дом:

• Често расипување на уредите во куќата
• Проблеми со електрична енергија
• Растенијата во куќата венеат без причина.
• Појава на непријатен мирис (честопати без причина)
• Проблеми со вода и цевки
• Чести конфликти и слаба комуникација помеѓу членовите на семејството
• Повторување на лоши соништа

Ако препознаете барем четири од горенаведените знаци, тогаш треба да размислите за чистење на просторот со енергија. Како да го исчистите просторот од негативна енергија?

Постојат многу едноставни начини на кои секој може да примени, а еве неколку од нив:

1.Медитацијата и афирмациите се одличен начин да го исчистите вашиот дом од негативна енергија. На овој начин, можете да ги исчистите и мислите и енергијата во просторот за живеење.Пожелно е да се прави ова секој ден, тогаш ризикот за полнење на просторот со негативна енергија е значително намален.

2. Исчистете го нередот! Соберете го целиот ѓубре, сите скршени и непотребни работи и фрлете ги или рециклирајте ги. Измијте ги огледалата, подовите и мебелот. Обрнете посебно внимание на аглите на куќата. Голема количина на енергија се акумулира таму.

3.Исто така е важно редовно да се вентилираат просториите и да се пушти свеж воздух во домот. Ова помага позитивната енергија слободно да циркулира низ целата куќа.

4. Последната фаза е да ставите во куќата работи што привлекуваат позитивна енергија. Најлесен начин е да се користи темјан. Оваа миризлива смола, темјан, ви овозможува да активирате позитивна енергија во себе, како и во вашиот дом. Запалете темјан и исчистете го вашиот дом од лоша енергија.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!