ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Откријте кои работи ве прават среќни според хороскопскиот знак

Не ви е потребно нешто многу за да бидете среќни и исполнети но понекогаш е тешко да се достигне исполнетост и и среќа. Според ѕвездите секој хороскопски знак има свој начин на живот и посебни патокази кои го водат кон тоа да биде среќен.

Па и самиот писател Иво Андриќ има кажано: ”Чудно е колку малку ни е потребно да бидеме среќни, а уште почудно е колку често тоа малку ни недостасува”.

Овен

За овните среќата е некаков вид постигнување. За да бидете среќни и задоволни често мора да се докажувате, независно дали станува збор за докажување на професионално поле или пак на љубовен план.

Бик

Биковите се насреќни кога се во романтично опкружување. Љубовта за биковите не претставува некаков идеал туку само внимание, нежност, бакнежи и интима.

Близнаци

Кога се опкружени со повеќе луѓе, близнаците се чувствуваат смирено, стабилно и среќно. Кога можете секого да го шармирате и да оставите неизбришана трага во разговорот вие сте значи во топ форма.

Рак

Ракот е совршено среќен кога може квалитетно да го поминува времето со своите пријатели и со саканата личност. Приврзаноста и изразувањето на љубовта и нежните чувства го исполнуваат срцето и душата на овој хороскопски знак.

Лав

Одговорноста и заслугите се она што го прави лавот да биде среќен. Ако има со што да управува и раководи, лавот е зафатен, горд и среќен. Ако не работи ништо и со ништо не управува, лавот се досадува и ја губи енергијата.

Девица

Девиците ги прави среќни секогаш кога водат сметка за секакви ситници. А тоа се оние ситници кои девиците предничат од другите во текот на анализирањето или планирањето. Кога со својата интелегенција и способност водат сметка за деталите им олеснуваат на другите во нивното опкружување.

Вага

Хармонијата ја прави вагата да биде среќна. Не мора ништо да се случува доволно е денот да помине без стрес, конфликт, без пореметување на плановите а најдобро без било каква лоша вест. Тоа ретко се случува, а вагите прават се за да бидат среќни бидејќи често се трудат да создадат хармонија.

Скорпија

Полето за исполнување и среќа за скопријата се бројните искуства и блиските личности со кои ги споделува. Нема површински задоволства за скорпијата и таа во се настојува да пронајде смисла и било што длабоко да се доживее.

Стрелец

Стрелецот е брз и среќата ја достигнува па дури и понекогаш ја престигнува во трката. Кога ќе оствари некоја цел веднаш поставува наредна бидејќи таквите предизвици го прават да биде среќен.

Јарец

За јарците да бидат среќни потребно им е внимание и почит и тоа не само од една личност и семејство туку и од пријателите. Јарецот сака кога има следбеници, публика, навивачи кои во него ќе гледаат пример или конкуренција.

Водолија

Водолијата својата среќа ја пронаоѓа во некакво посветување, независно дали тоа е работа, група на луѓе, хоби, хуманитарна дејност и слично.

Риби

На рибите им е потребно поткрепа и стабилност од страна на некои истомисленици односно од оние кои имаат преживеано слични искуства или имаат исти цели. Рибите бараат разбирање и поддршка од страна на семејството, пријателите или колегите на работа и кога ќе почуствуваат дека го тоа имаат секогаш се задоволни.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!