ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Откријте Колку Добро Ги Забележувате Деталите

Постар пар или двајца мажи? Она што прво го гледате на сликата открива колку добро ги забележувате деталите.

Начинот на кој ги гледате работите одразува каква личност сте , нели? Ние во суштина сме склони да ги гледаме работите од наша индивидуална перспектива и тоа е она што нè издвојува од другите. Забележуваме обрасци и дизајни засновани на начинот на обучување на нашите умови и тоа пак открива што ни е најсмислено.

Па, што гледате на оваа слика?

Постар пар

Ако прв пат видовте стара двојка, тогаш имате поширок поглед кон животот. Вие не заглавувате во тривијалите и секогаш гледате на животот од птичја перспектива. Затоа, вие сте повеќе стратег и би биле добари во раководни улоги каде што ја гледате поголемата слика. Вие сте добри во планирањето и не се занимавате со микро-управување.

Двајца мажи во преден план и една жена во позадина

Ако ги видовте овие три лица за прв пат, двајца во преден план и една жена во позадина, тогаш вашето внимание на деталите е неверојатно. Внимавајте на нијансите кога другите дури и не знаат дека постојат. Секојдневно набљудувате (луѓе, места или работи)  и едвај има нешто што може да ве одмине без да ви го привлече вниманието. Вие сте вид на човек кој ги планира работите исклучително добро, а некој дури може да каже дека сте опседнати со детали.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!