ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Откријте по што копнеете во љубовта според фотографијата

Откријте по што копнеете во љубовта според фотографијата.

Да се ​​биде несреќен и осамен не е забавно, па очигледно заљубувањето е добар лек. Некои може да тврдат дека се вљубуваме како несакан ефект на природниот нагон на нашето тело да се размножува, и иако можеби има вистина за ова, факт е дека луѓето сакаат различни работи во љубовта.

Сепак, може да биде тешко да се разбере што всушност барате.

Добрата вест е дека визуелните тестови за личност како овој, дизајнирани да ги отстранат шпекулациите, да одговорат на овие тешки животни прашања .

Сè што треба да направите е да ја погледнете фотографијата и да забележите кој сегментот прв го приметивте.

oleg-shuplyak-830x0

1. Ако видите човечко лице

Златното доба на проститутките на гробиштата во времето на сексуалната револуција: Застрашувачки таен бордел 35
Ако на фотографијата сте го виделе лицето на човекот, вие сте личност која работи напорно за да предизвика согласност животната средина. Ова обично е прилично лесно за вас, затоа што добро ги читате луѓето и знаете која верзија од себе треба да ја претставите доколку сакате да постигнете успех. Тоа е корисна вештина, но не сте нечесни. Отпрвин, тие ве доживуваат како загатка што никој не е во состојба да ја реши.

Она што навистина ви треба од љубовта е да бидете разбрани.

Вие сте комплицирана личност и поминувате поголем дел од животот презентирајќи само еден аспект од вашата личност, може да се чувствувате како никој никогаш да нема шанса да ја запознае вашата целина.

Бидете сигурни дека ќе го сторат, само треба да му дадете време. Фокусирајте се на градење врска со некого, а потоа дозволете секој дел од себе да блесне за да можете да ве гледаат, ценат и обожаваат.

2. Ако видовте маж во палто

Ако на фотографијата погоре видовте маж во палто, вие сте личност со внатрешна тага.

Не значи дека сте клинички депресивни (иако можеби сте) или дека сте генерално напнати (иако би можеле и да сте), но вие сте многу свесни за рамнотежата помеѓу сите нешта – животот и смртта, среќата и тагата, почетоците и завршетоци. Тежок начин е да се види светот воопшто, но дефинитивно ве тера да ги цените и најмалите работи.

Она што навистина ви треба од љубовта е целосно прифаќање.

Сте виделе многу во минатото и никогаш не сте пронашле некој што ве прифатил како што сте. Повеќето од вашите партнери сакаа да ве променат или „поправат“, не сфаќајќи дека вашата меланхолија е дел од вашата основна природа. Побарајте некој што може да ја прифати вашата потажна страна и ќе најдете некој со кој вреди да се живее.

3. Ако сте виделе бебе

Ако на фотографијата сте виделе бебе на горната слика, вие сте личност која често се чувствува беспомошно.

Се разбира, вие сте возрасен. Вие знаете како да се грижите за себе и како да ги плаќате сметките, но најчесто се чини дека само ја вртите таблата и чекате сè да се распадне. Вие сте под стрес, имате чувство дека постојано трчате поради недоволно спиење и се случува да плачете барем еднаш неделно – а тоа не вклучува ПМС.

Она што навистина ви треба од љубовта е поддршка.

Вие не сте дете, но останавте во вашето детство. Вие сте личност која длабоко сака некој што може да помогне во секојдневниот живот, некој чие рамо е секогаш тука за вас, некој да ви даде шолја чај и да ги слуша вашите таги и да ве привлекува во кревет ноќе. Страста е одлична, но потребна ви е солидна поддршка.

4. Ако сте виделе волшебник

Ако сте виделе волшебник на фотографијата, вие сте личност која е и curубопитна и страсна.

Можеби постои една религија што ја исповедате, можеби има неколку или воопшто нема, затоа што сте премногу iousубопитни да се посветите на одредена. Во секој случај, ве мотивира свеста и верувањето дека овој живот на земјата не е нашиот единствен живот. Веројатно не е нашиот прв!

Она што навистина ви треба од љубовта е духовна врска.

Клучно е за вашиот романтичен живот да биде место каде што ќе се чувствувате духовно исполнети. Ова не мора да значи дека вие и вашиот партнер ги делите истите верувања, но најмногу ве привлекуваат луѓе кои поставуваат ист вид прашања за светот и универзумот.

Сакате личност која не ја отфрла вашата природа како „луда хипи револуција“, затоа што знаете дека кога навистина сакате некого, тоа е напишано во theвездите – и тие треба да го знаат и тоа!

5. Ако видовте двајца слуги

Ако видовте двајца асистенти на горната фотографија, вие сте личност која е тврдоглава, фокусирана и има целосна контрола.

Звучи пресудно? Тоа е веројатно затоа што е така. Целиот ваш живот би бил многу полесен ако вие „двајца“ бидете во хармонија и рамнотежа со себе. Вака ги водите вашите внатрешни војни и давате слика за стабилност однадвор. За да го пренесете ова, држете се до вашите ставови во јавноста сè додека не се уверите целосно во нив.

Она што навистина ви треба од љубовта е да бидете предизвикани.

Сакате партнер кој е тука за вас, добар и безбеден, но кој ве предизвикува и не се плаши да ве повика кога мисли дека можеби не сте во право. Покрај тоа, сакате партнер кој има што да ве научи.

Да, љубовта треба да биде засолниште и мир, но исто така треба да создаде динамика што ве турка да бидете најдобрата можна верзија за себе.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!