ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Ова е најмистериозниот знак во хороскопот!

Овој хороскопски знак е доста мистериозен. Често се крие зад маска на шегобиец, успешен е во работата а особено во работите кои бараат динамика – маркетинг, професионален возач, примотер и сл.

Исто така, овој хороскопски занк е многу љубоморен, импулсивен и осветољубив. Во комбинација со Бикот произведува сто процентна страст. Тој е наклонет кон разбивање на деструкција и останатите.

Со скорпијата или знаете или незнаете во каков однос сте влезени. Кога се расположени не ги откриваат своите мисли а во нападите кога се бесни ако расфрлуваат и уништуваат се околу себе сепак се држат до одредена самоконтрола и никогаш неможете да бидете сигурни дали тие ја покажале својата страс. Нивното мото е моќ врз себе и врз останатите.

Скорпиите се построги команданти од овенот и од лавот бидејќи одлично ја познаваат човековата психа. Мотивацијата на скорпиите да воспостават контрола на ситуацијата за општо добро, без оглед на тоа дали се работи за полето на професијата или семејството. Имаат достоинствен став и подготвени се да се жртвуваат за другите за да помогнат.

Скорпиите точно знаат што сакат. Жените скорпии се оние што се паметат и што оставаат длабога трага во нечиј живот. Независно дали станува збор за нежна плавуша или црнокоса тие секогаш се доминантни и знат како да го шармираат и маѓепсаат својот партнер.

Ако некој помисли дека може да ги изневери, на тоа ќе следи одмазда бидејќи жената во знакот скорпија не простува. Таа може да пати, но тоа нема да го покаже, долго се сеќава на поранешните парнери но истовремено се бори за да се пресмета со минатото.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!