ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Ова е најстариот лек за слабеење!

Ова е најстариот лек за слабеење!

Речиси и птиците знаат дека најстариот лек за слабеење е јаболковиот оцет, растворен во вода. Пред да паднеме во опсесија со разни природни напитоци кои магично ги топат маснотиите и ги намалуваат килогртмите кои на интернет се појавуваат секој момент, постоеше усмена легенда за таквото дејство на јаболковиот оцет.

Со оглед на тоа дека на овој метод популарноста е падната, мал е бројот на жените кои престанале да веруваат во истата па од време на време сосема сигурно ќе слушнете некоја жена која планира повторно да го испроба.
Но колку навистина влијае јаболковиот оцет и има ли точно било каква функција за намалување на килограмите?

На јаболковиот оцет се препишуваат својства на топење на масните наслаги, забрзан метаболизам и слично. Покрај конзумирање на овој суплемент, потребно да се води балансирана исхрана и нормално консултација со лекар и нутриционист.

Јаболковиот оцет и водата претставуваат одличен хранлив продукт кој треба да биде ставен во исхраната. Докажано е дека влијае на стабилизација на шеќерот во крвта влијае и дека има бројни погодности за метаболизирање на нутриентите. Препорака е доколку можете да бирате органски јаболков оцет или домашно производство секогаш изберете домошно производство. Начинот на конзумирање е доста важен.

Ова можеби е најдобрата алтернатива во споредба со алкохолниот оцет бидејќи најлесно е да се направи замена на тој вид а секако, јаболковиот оцет можете да го пиете и разреден во топла вода, ако ви така одговара. Но не очекувајте дека тежината ќе би падне само поради тоа. Овој мал чекор може да биде прв на патот за градење на здрави навики па затоа треба да го и подржуваме.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!